Oltář v kostele sv. MartinaSkramoušOlešnoKlika, kostel sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Teplické flautohry


Kateřina Šestáková (vlevo), Barbora LisáKonzervatoř v Teplicích pořádá již třetím rokem koncem dubna soutěžní přehlídku „Teplické flautohry“ pro studenty zobcové flétny ze základních uměleckých škol. Mšenská ZUŠ měla své „želízko v ohni“ již loni, kdy si odtamtud odvezla čestné uznání Pavlína Pavlíková.

Letos se do Teplic vypravily Kateřina Šestáková a Barbora Lisá. Připravovaly se opravdu pilně pod vedením paní učitelky Veroniky Skopcové. Konkurence byla silná. V každé věkové kategorii soutěžilo 20 – 30 dětí z celé republiky,  mnozí z nich hráli na vynikající úrovni. Řada účastníků se snažila porotu překvapit – hrou na 2 flétny současně, doprovodem zajímavých rytmických nástrojů, kombinací hry na flétnu s recitací či pohybem apod. Napadlo nás, kde se tento trend zastaví – zda na příštím ročníku nebudeme hrát např. ve stoji na hlavě…

Porotu tvořili profesionální hráči na zobcovou flétnu, profesoři konzervatoří. Našim žákyním přidělili krásné 3. místo – Barbora Lisá) a čestné uznání – Kateřina Šestáková. Velký dík patří rodičům, kteří své děti v přípravě podpořili, a ZUŠ Mšeno za úhradu startovného.

Veronika Skopcová