Radnice v ziměČerník (foto: O.Vokál)Evangelický kostelVěž kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Stránecký běh ovládl mělnický Sokol


Stránecký běhStránecký běh
Na start druhého ročníku Stráneckého běhu se letos postavilo čtyřiatřicet sportovců. A do čela se vzápětí probojovali ti nejlepší z nich. S téměř pět a půl kilometru dlouhou tratí lidového běhu, který pořádá stránecký sportovec Pavel Mráček starší, se nejlépe vypořádal reprezentant mělnického Sokola Michal Michálek. V patách mu ovšem byl místní borec Pavel Mráček mladší, který startoval za tým Derfl Kola. A hned za ním kontroval Václav Mráz, také z týmu mělnických Sokolů.

Na závodní trati, která nohy běžců protáhla strmým Vrátenským kopcem, si Michal Michálek udržoval první místo až k cíli. Časomíra se v jeho případě zastavila na devatenácti minutách a osmi vteřinách. Dvacet minut si připsal syn pořadatele a se ztrátou devětatřiceti vteřin za ním doběhl Václav Mráz. Zhruba po dvou minutách se k cílové rovince blížili další borci – Václav Nekvasil, Lukáš Paluska, Vladimír Bernard, Pavel Mráček starší, Miroslav Klouda a za nimi trasu zdolávalo ještě dalších šestadvacet běžců, mezi nimiž bylo třináct žen.

Podle hlavníhStránecký běho pořadatele závodu Pavla Mráčka staršího sStránecký běhe účast běžců oproti prvnímu ročníku výrazně zlepšila. „Vloni jsme závod uspořádali jen pro zvané, letos to bylo hlavně o mšenském přeboru. Účastnit se mohl samozřejmě úplně každý, proto je to také lidový běh,“ připomněl běžec, kterého lidé z okolí potkávají takřka denně při jeho tréninku.

Na Mšensku je podle pořadatele spousta sportovců, pro které má cenu závody uspořádat. A stejně tak tomu bude i v příštím roce. „Budeme se běh snažit zachovat na stejné úrovni, samozřejmě ale nebude chybět nějaké překvapení, to bych nebyl já,“ dodal s úsměvem.

Stránecký běh podporují tamní zastupitelé, většina z nich se účastnila samotných příprav závodu.
Stránecký běh
„Závod budeme finančně i organizačně podporovat. Pavlu Mráčkovi mohu jen poděkovat za skvěle uspořádaný závod a reprezentaci naší obce,“ pochválil starosta Stránky Štefan Dvorščík, díky jehož iniciativě byl závod doplněn také tratí pro nejmenší. Dětí závodilo devět.

Jiří Říha, Mělnický deník