Kostel sv. Martina - Masarykova uliceSkalní kaplička v Boudecké rokliRájPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Vzácná návštěva


návštěva v ZUŠ Mšenonávštěva v ZUŠ Mšenonávštěva v ZUŠ Mšeno

Základní umělecká škola Mšeno organizovala ve středu 4. dubna setkání a denní program sedmičlenné zahraniční delegace významných výtvarníků a porotců z Velké Británie, Litvy a Lotyšska s osobnostmi Mšenska a kulturními památkami Kokořínska.

Zahraniční návštěva měla velký zájem vidět úspěšnou uměleckou školu z České republiky, která má na svém kontě celou řadu ocenění i na mezinárodní úrovni. Volba paní kurátorky Mgr. Ivony Kasalické, ředitelky památníku a galerie Lidice, padla na ZUŠ Mšeno. Již toto bylo velkým oceněním úsilí naší školy. Zahraniční delegace procestovala CHKO Kokořínsko křížem krážem –hosté viděli monumentální sochy Václava Levého (Čertovy hlavy), obdivovali hrady Kokořín, Houska, Bezděz a zámek Lobeč, Větrný mlýn ve Vrátně a Městkou památkovou zónu Mšeno.

Vřelého přijetí se dočkali na Mšenské radnici u pana starosty Ing. Martina Macha, který představil Mšeno, dominanty města, organizace a realizaci revitalizace náměstí – to vše s výbornou angličtinou. Paní Ing. Zuzana Pavlík – Šimonková se postarala o úžasnou prohlídku hradu Houska a velkolepý oběd na zámku v Lobči. Děkuji za vstřícnost a velkorysost této dámy.

Po obědě bylo učiteli hudebního oboru připraveno vystoupení dívčí kapely Sedmikrásky. Zahraničním hostům byla předána nahrávka Aprílového koncertu uskutečněného v neděli 1. dubna na mšenské radnici.

Manželé Patrícia a Frederick Phillipsovi z Velké Británie vzdávali největší hold našim mladým hudebníkům a požádali o svolení zaslat nahrávku Aprílového koncertu do britského internetového rádia. V podkrovním ateliéru výtvarného oboru ZUŠky byla příležitost si promluvit anglicky a rusky o možné spolupráci na mezinárodních projektech. Teprve čas ukáže životaschopnost tohoto setkání, které návštěvníci hodnotili v superlativech: „Mary thanks for a wonderful day...“

Bylo mi ctí provázet takové kulturní vyslance svých zemí naším Kokořínskem. Děkuji i paní ředitelce Domova seniorů ve Mšeně Mgr. et Bc. Blance Dvorščíkové, MBA za zapůjčení vozidla Ford pro tak vzácnou návštěvu.

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel ZUŠ Mšeno