Kostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra Nejedlávzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláNáměstí Míru v nociHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole Historie

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Den Země


V neděDen Země ve Mšeněli 22. dubna pořádala Tělocvičná jednota Sokol Mšeno ve spolupráci s MěÚ Mšeno a dalšími spolky akci Ukliďme svět. Zapojili jsme se do této celosvětové akce již poněkolikáté, a pomohli tak úklidem přírody kolem nás nejen přírodě, ale i sobě.

Sraz asi dvacítky účastníků byl na okraji Debře již v 9 hodin ráno. Vydali jsme se různými směry čistit lesy a blízké okolí. Jednou z nově čištěných tras byla i cesta do Stránky a zpět (pod bývalými jatky), kde bylo kolem silnice nalezeno nejvíce odpadků všeho druhu. Další větší množství odpadu bylo na kolejích pod mostem. Lesy jsou již mnohem čistější, což je zde vidět.

Celkem bylo sebráno cca 20 pytlů odpadků nejrůznějšího druhu – nejvíce plastů. Našla se i dětská autosedačka, dva kufříky a další. Na závěr akce proběhlo opékání vuřtů v areálu hospůdky Romanov. TJ Sokol Mšeno děkuje všem účastníkům za pomoc při této prospěšné akci.

Dana Dlouhá   

Den Země ve MšeněDen Země ve MšeněDen Země ve Mšeně