Věž kostela sv. MartinaEvangelický kostelKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Na lyžích i snowboardu


I večer bylo o zábavu postaránoV neděli 19. února jsme se za pěkného slunečného počasí vydali společně se 40 dětmi již po šesté do Jizerských hor, přesněji do Českého Šumburku. Po několik let trávíme společně s dětmi ze ZŠ Mšeno jarní prázdniny na lyžích a snowboardu. Letos nás příjemně zaskočil velký zájem o tento pobyt, celkem se přihlásilo 50 dětí, ne na všechny se bohužel dostalo.

Ihned po příjezdu jsme se ubytovali v útulném penzionu s názvem Ruzyně, ve kterém nás čekalo velmi příjemné ubytování (nově vymalované pokoje) i kuchyně. Po ubytování jsme si vyšli ještě bez lyžařského vybavení na sjezdovku vzdálenou 50 m od penzionu, abychom nováčkům ukázali, kde si již zítra vyzkoušejí své první lyžařské a snowboardové krůčky.

První den nás na sjezdovce přivítalo pěkné počasí a především ochotný pan vlekař, který hlavně nováčky seznámil s pravidly chování na sjezdovce a vleku. Po tomto „školení“ jsme lyžaře a snowboardisty rozdělili podle výkonnosti a hurá na svah. V letošním roce jsme mezi sebou měli 6 lyžařů – začátečníků, a dokonce i 6 nových zájemců o stále populárnější snowboard. První 2 dny pod vedením zkušených instruktorů začátečníci pilně trénovali, aby již další dny s větší jistotou a s méně pády sjížděli svah spolu s ostatními, avšak stále ještě pod bedlivým dozorem instruktorů. Na lyžích i prknech jsme pilně trénovali každý den, pouze čtvrteční dopoledne nás nepříznivé počasí (déšť) nepustilo na svah.

Večery jsme společně trávili při různých hrách a soutěžích, zařadili jsme např. parodie na televizní reklamy. Velmi povedené výkony děti předvedly při pantomimickém ztvárnění pohádek. Za pěkné výkony na lyžích i na snowboardech  byli v poslední karnevalový večer všichni zúčastnění oceněni diplomem, sladkou odměnou a medailí. V závěru karnevalové diskotéky byly odměněny nejhezčí masky, dále jsme vyhodnotili nejlépe a nejhůře uklizené pokoje bodováním čistoty. Po prodloužené večerce a odmaskování všichni příjemně unaveni uléhali s pocitem zajímavě prožitého týdne.

Páteční dopoledne jsme plánovali strávit na sjezdovce, abychom si ještě několikrát sjeli svah a zopakovali si všechny naučené lyžařské dovednosti, ale deštivé počasí nám v tom zabránilo. Místo lyžování jsme se pustili do balení kufrů a úklidu pokojů. Po vydatném obědě jsme se rozloučili nejen s pracovníky penzionu, ale i se zasněženou sjezdovkou, na kterou se již těšíme opět příští rok!

Hana Nečasová