SkramoušNáměstí Míru panoramatickyZávěsný znakVojtěchov

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Uhlířovy a Svěrákovy Miniopery se líbily


Miniopery se líbilyV neděli 4. března byla Praha dobyta výpravou kultury chtivých diváků Pohádkohraní ze Mšena a spřáteleného okolí. Výpravě na Miniopery Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka v podání Dětské opery Praha na Nové scéně Národní divadla přálo nejen jarní počasí. Cestou od autobusu ke sluncem zalité budově Národního divadla jsme shlédli Sovovy mlýny, Petřín, Pražský hrad, provoz Pražské paroplavební společnosti na Vltavě, ale hlavně vynikající pěvecký výkon protagonistů Dětské opery na scéně Národního divadla.

Děti nám zazpívaly děje klasických pohádek Šípková Růženka, O dvanácti měsíčkách, O Budulínkovi a O Červené Karkulce. Jejich přednes byl tak podmanivý, že mnozí z nás nevěřili, že jsme na opeře. Rozhodně nešlo přehlédnout, že zpěv je pro tuto partu zábavou a hrou, ať je jim 5 nebo 15 let, za což jim patří náš obdiv.

Zároveň bych tímto chtěla velmi poděkovat městu Mšenu pod vedením starosty ing. Martina Macha, které se připojilo k této akci a uhradilo autobusovou dopravu všem účastníkům. Na úplný závěr nemohu nepřipojit pozvání na dubnové Pohádkohraní, tentokrát i pro dospělé, které se bude konat 21. a 22. dubna v mšenské sokolovně. Takže brzy na viděnou se těší

Alena Vašíčková