Městský znak na radniciBrusnéOltář v kostele sv. MartinaMěstské lázně - koupaliště

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Dubnové pozvánky


Pestrá nabídka akcí Základní umělecké školy Mšeno

S příchodem jara se ocitáme v situaci, kdy po zimní přípravě předstupujeme před veřejnost a vedeme s ní dialog prostřednictvím uměleckých aktivit našich studentů, ale také nás, pedagogů. Již na duben připravujeme čtyři mimořádně velké a náročné akce: Aprílový koncert, jenž se uskuteční v neděli 1. dubna od 18 hodin ve společenském sále radnice ve Mšeně, Dámská jízda ve čtvrtek 5. dubna od 17 hodin v Masarykově kulturním domě na Mělníku, Velikonoce v umění a tvorbě dětí v sobotu 14. dubna od 16 hodin v Mramorovém sále na zámku v Liblicích, a Jazzový apríl v pátek 20. dubna od 18 hodin ve společenském sále radnice ve Mšeně.

V týdnu od 19. do 23. března se v koncertním sále naší školy konaly interní večery, v rámci kterých všichni naši studenti předvedli svým rodičům aktuální skladby. Z nich umělecká rada školy vybrala nejkvalitnější výkony a sestavila z nich Aprílový koncert, který předkládá veřejnosti. Tématem Aprílového koncertu je humor, vtip, nadsázka.

Dámská jízda je výstava, která představí v průřezu tvorbu účastnic kurzů pro dospělé při ZUŠ Mšeno za tvůrčí období dvou let. Jedná se o výstavu kreseb, olejomaleb a prostorových objektů. Vernisáž slavnostně zahájí žáci a studentky hudebního oboru ZUŠ Mšeno. Masarykův kulturní dům na Mělníku vytvořil výborné podmínky pro pořádání takto rozsáhlé výstavy. Zásluhu na tomto projektu mají dvě dámy stojící skromně v pozadí. Děkujeme Olze Lešnerové a Heleně Kimplové za podporu naší ZUŠky.

Velikonoce v umění a tvorbě dětí je prozatím největším společenským projektem naší školy a Konferenčního centra Zámku Liblice.  Spojily v něm síly oba umělecké obory – výtvarný i hudební. Cílem akce je prezentovat ZUŠ Mšeno jako uměleckou výukovou instituci, jež v mělnickém prostoru sehrává důležitou kulturní úlohu, především však za přítomnosti významných osobností, se kterými ZUŠ Mšeno již spolupracuje, nebo spolupracovat chce. Vytvořené partnerské vazby na kulturních projektech jsou nejen našim cílem, ale i základní investicí do budoucnosti ve filozofii uměleckého vzdělávání na naší škole. Tematickým zdrojem jsou duchovní dějiny období velikonočních svátků tak, jak se transformovaly do umělecké tvorby. Akce se skládá z vernisáže výtvarných prací plošné a prostorové tvorby a také z koncertu, v němž se představí studenti i učitelé naší školy. Po skončení koncertu jsou všichni účastníci srdečně zváni na slavnostní občerstvení v nádherných prostorách Zámku Liblice. Děkujeme paní ředitelce Klaudii Soukupové za její vstřícnost a velkorysost.
Revival Swing Band Praha
Do koncertu Jazzový apríl chce naše škola koncentrovat příjemnou společenskou náladu, jakou tento měsíc tradičně již mnoho staletí do českého prostoru přináší. Jako prostředek jsme zvolili tradiční jazzovou hudbu v podání vynikajícího souboru Revival Swing Band Praha (na horním snímku), který již více než 30 let vystupuje na jazzových festivalech po celé Evropě. V souboru účinkují hvězdy české i zahraniční jazzové hudby.

Na akce ZUŠ Mšeno je vstup volný, všichni příznivci naší školy jsou srdečně vítáni, neboť pouze společným konáním roste společenská úroveň každé obce.

Mgr. Čeněk Hlavatý, ředitel, a PhDr. Josef Šebesta, Ph.D., vedoucí hudebního oboru ZUŠ Mšeno