Večerní kašnaSousoší Immaculaty na nám. Mírupamětní deska - revitalizace centra, foto: Petra NejedláVítejte ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Sedm kadlínských zastavení


Sedm kadlínských zastaveníAgilní obec zahajuje letošní turistickou sezonu

V letošním roce 2012 obec Kadlín již 6. rokem otevírá turistický projekt „Sedm kadlínských zastavení“. Nabízíme pohled do historie i života obyčejné české vesnice. Ve vesnickém muzeu se zastavíte celkem čtyřikrát – v expozici vesnického kováře, staré selské techniky, motyček a polních plodin našeho kraje. Dále pokračujeme naučnou stezkou, rozhlednou na Hradišti a končíme u kostela Sv. Jakuba Většího.
Sedm kadlínských zastavení
Z řady zajímavostí vás upozorníme na náš nejstarší exponát – kamennou motyku, odborně řečeno sekeromlat, stáří 10 tisíc let, nebo rádlo (předchůdce pluhu) čáslavského typu ze 17. století. Na mlecích kamenech si můžete semlít mouku na obilnou placku, tak jak to dělali naši předkové v mladší době kamenné. První návštěvník v neděli l. dubna klíčem otevře sezónu a domů společně s dalšími 6 návštěvníky si odnese různé zemědělské produkty jako brambory, cibuli, mrkev, ale také pivo a chleba. Pro všechny nedělní turisty je vstup zdarma.
Sedm kadlínských zastavení
V případě horšího počasí bude v neděli připraveno něco pro zahřátí a zakousnutí. Pro děti ale i pro ostatní připravujeme v termínu 13. – 19. dubna akci „Sázení brambor – PAPÁ“ za účasti významných hostů, včetně zástupců ambasády z republiky Peru. Více na www.kadlin.cz
Sedm kadlínských zastaveníSedm kadlínských zastaveníSedm kadlínských zastavení