Okresní finále Florbal CupuŽáci ZŠ Mšeno hráli okresní finále Florbal Cupu

Ve čtvrtek 12. ledna odjeli starší žáci na Mělník k zápasům základního kola Orion Florbal Cupu. Účast v základním kole proměnili hráči ZŠ Mšeno v nečekaný úspěch, když po stále se lepšících výkonech dokráčeli až do vítězného finále a slavili zasloužený postup do okresního finále. Za účasti 8 týmů se tak zapsali jako první, kterým se to z naší školy podařilo.

Po vlažnějším rozjezdu, kdy se kluci rozkoukávali na velkém hřišti s mantinely, museli dotahovat po nešťastné brance náskok hráčů z GJP (Kolumpek se šikovně uvolnil před bránou a zavěsil). Ve druhém utkání se ujali vedení po nádherné kombinaci, kdy do odkryté branky „z první“ zavěsil Libor Ležal, a ve vyrovnaném utkání měli i další šance. Bohužel v závěru opět trochu smolná branka znamenala zase bod za remízu. V posledním utkání ve skupině šlo o vše - kluci museli vyhrát. Soupeři z Byšic nedali vůbec šanci a do tempa se dostával Múčka, který čistil s přehledem prostor na naší polovině. Po většinu zápasu se hrálo na půli soupeře a přišli i kýžené branky, když se probudil střelec Šperl.

Okresní finále Florbal CupuNa „vítězné vlně“ si poté poradili s vítězem druhé skupiny – ZŠ J. Matiegky. Byl to vyrovnaný souboj, kde opět výrazně pomohl několika zákroky koncentrovaný brankář Pavlík. Naši hráči si vytvořili více slibných (jednu z nich uklidil do brány Martínek po přihrávce Karabáčka) až „tutových“ šancí, ale vítěznou branku dal těsně před koncem střelou z poloviny hřiště Múčka, kdy Luboš Ležal šikovně clonil brankáři.

Ve finále chlapci opět narazili na Byšice a v utkání bylo cítit, že klukům zdravě narostlo sebevědomí a začali si dovolovat v kombinacích. Nejdříve se opět nejlépe před brankářem zorientoval Kolumpek a poté Mašek, kterému svědčí hra u mantinelu, našel Šperla a ten s přehledem pojistil senzační vítězství v celém dopoledním turnaji.

Výsledky Mšena ve skupině: Gymnázium 1:1 (gól Kolumpek), ZŠ Jungmannovy sady 1:1 (Libor Ležal), ZŠ Byšice 2:0 (Šperl 2). Semifinále: ZŠ J. Matiegky – ZŠ Mšeno 1:2 (Martínek, Múčka). Finále: ZŠ Mšeno – ZŠ Byšice 2:0 (Kolumpek, Šperl).

Chlapci si vítězství zasloužili především díky kolektivním výkonům, které byly založeny na poctivém přístupu všech hráčů. Což se začalo projevovat od třetího utkání, kdy soupeřům začal docházet dech a naši hráči pravidelným střídáním udržovali stále vysoké tempo.

Okresní fináleOkresní finále Florbal Cupu
V úterý 24. ledna se vydali chlapci do Neratovic k okresnímu finále florbalového Orion Cupu,  kam se probojovali před dvanácti dny z mělnického základního kola. Soupiska byla doplněna o dva hráče, protože v neratovické hale se hraje 5 + 1.

Po úvodním nástupu a rozlosování nastoupili kluci hned v prvním utkání proti ZŠ Veltrusy. Na daleko větším hřišti, než jsme zvyklí, chlapci zaspali první poločas a zápas byl rozhodnut (0:4). Ve druhé půli jsme se již začali osmělovat a zvykat si na rychlost soupeřů, přesto jsme ještě jednou inkasovali.

V dalším zápase nás čekal domácí celek Gymnázium F. Palackého. Hra byla z naší strany už lepší, dostávali jsme se i do příležitostí (2 tyčky), ale v obranné fázi jsme nedokázali pokrýt úplně všechny protihráče a ti trestali. Třikrát jsme hráli v oslabení za kuriózní přestupky (hra hlavou, lehnutí do střely a špatné střídání). Ve druhé půli se konečně podařilo dát gól Živnému po pěkné akci a přihrávce Kolumpka. Bohužel už příliš pozdě – 1:4.

Ve třetím našem utkání proti vítězovi turnaje podali kluci nejlepší výkon a soupeře trápili, ale ne a ne dát nějakou tu branku. Několikrát ukázali, že i my dokážeme hrát tvrdě a „do těla“ jako ostatní týmy. Dvě zbytečné ztráty míčku před brankou nás stály přijatelnější výsledek - 0:4.

Chlapci sice skončili až na 4. místě, ale je to 4. místo ze všech škol mělnického okresu. Do okresního finále se nám podařilo postoupit poprvé. Za výborné výkony na Mělníku a snahu a bojovnost v Neratovicích zaslouží kluci velkou pochvalu.