SkramoušMariánské sousoší na náměstí MíruDomov seniorů (foto: M.Měšťan)Sousoší Immaculaty na nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Expediční kamera


Pozvánka na další ročník mšenského filmového festivaluExpediční kamera

SOBOTA 17. BŘEZNA 2012

14:00 h zahájení

14:10 VE VLČÍ KŮŽI PO STOPÁCH DŽINGISCHÁNA (The Trail of Genghis Khan) – Austrálie, režie: Tim Cope, produkce: Richard Dennison, Tim Cope, 43 min
Na koňském hřbetu putujte z Mongolska přes střední Asii až do Evropy, stejnou cestou jakou kdysi prošly bojovné hordy největšího dobyvatele všech dob, Čingischána. Ocenění: MHFF - nejlepší cestopisný film.

Expediční kamera14:55 LIFE CYCLES – Kanada, režie: Derek Frankowski, Ryan Gibb, 43 min
Film, který osloví všechny bikery a z ostatních bikery udělá. Geniálně technicky propracovaný snímek vás vtáhne do světa ďábelských jízd ve všech ročních obdobích. Ocenění: X-Dance Film festival – nejlepší film, nejlepší režie; Vancouver International Film Festival – nejlepší film; Bovec Outdoor Film Festival – nejlepší divácky oceněný film.

15:40 přestávka

Expediční kamera16:00 ODKUD NENÍ NÁVRATU (Point of No Return) – USA, kamera a produkce: Wade Johnson a Peter Mortimer, 24 min
Špičkoví horolezci se vydávají na neslezený vrchol ve východním Tibetu. Ne každá expedice skončí úspěšně. Ne vždy hrdinové expedičních filmů přežijí … U tohoto filmu je povoleno brečet i drsným horolezcům. Ocenění: MHFF – zvláštní cena poroty.

16:30 MAZUNGU – Velká Británie, režie a produkce: Phil Harwood, 48 min
První sólo–sjezd řeky Kongo od pramene k moři na kanoi. 5000 km nejtemnějším koutem tropické Afriky. Tento film dokazuje, že i v 21. století lze podnikat opravdové expedice a čelit neuvěřitelným dobrodružstvím. Ocenění: Llanberis Mountain Film – Nejlepší celovečerní film, SHAFF – nominace na nejlepší film.

17:20 přestávka

Expediční kamera18:00 TENKRÁT V RÁJI aneb Damals im paradies, Česká republika, 49 min
Retro dokument z Příhrazských skal o prvovýstupech na Kobylu. Pojďte s námi zabrouzdat do minulosti!

18:50 NEJDELŠÍ CESTA (The Longest Way) – Německo, režie: Christoph Rehage, 5 min
Kolik kilometrů se dá ujít pěšky v Číně? Více než měří Velká čínská zeď?

19:00 přestávka

19:20 PAM (Polsko, 30 minu
Lezení na 1 500m vysoké stěně v Grónsku.

Expediční kamera19:50 JUMP! Česká republika, 50 min
Film z českého prostředí o speciální lezecké disciplíně o elegantních přeskocích.

20:45 POSEZENÍ S KYTAROU V „PEKLE“

„Těší nás velký zájem o pořádání festivalu i v menších městech. Jsme rádi, že můžeme nejlepší filmy uplynulé sezóny ukázat i tam, kde by jinak takovou možnost neměli,“ říká manažer festivalu Dan Hála a dodává: „Počtem míst konání jsme zdaleka nejrozšířenější cestovatelský či outdoorový filmový festival v Česku.“

Nekomerčním partnerem Expediční kamery je Mezinárodní horolezecký filmový festival v Teplicích nad Metují a Český horolezecký svaz. Hlavními partnery jsou Slovensko, CzechTourism, Velvyslanectví Kanady v České republice, společnost HUDY Sport, Nordisk, Národní turistický úřad Dominikánské republiky, Obchodní komora Švýcarsko, cestovní kancelář Kudrna, Brussels Airlines a společnost Gumotex. Mediálními partnery Expediční kamery jsou: iDNES.cz, radio Hey, Lezec.cz a HedvabnaStezka.cz. Další informace, podrobnosti o filmech a autorech najdete na www.ExpedicniKamera.cz.

Těšíme se na Vaši návštěvu! Občerstvení zajištěno. Vstupné – dospělí 80 Kč, studenti, děti od 12 let, důchodci 40 Kč, děti do 12 let zdarma.

TJ Sokol Mšeno