Poklička z úpatíNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláZávěsný znakOsvětlení nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Tip na dobrou knihu


Ken Follet: Pád titánů (1. část historické ságy Století)

Do fondu Městské knihovny přibyla nová kniha Kena Fileta, britského spisovatele bestsellerů.  Je dobře známý i českým čtenářům především dvoudílnou ságou Pilíře země a Na věky věků (román situovaný do Anglie  období středověku, osudy hrdinů jsou zde spojeny se stavbou katedrály v Kingsbridgi).

První část monumentální historické ságy Století, v níž  Follett poutavým, jímavým a zároveň napínavým způsobem mapuje fiktivní osudy několika rodin v různých částech světa, jež byly dramaticky poznamenány moderními dějinami. Pád titánů přivádí na scénu příslušníky britské a německé aristokracie, velšské horníky, ruské dělníky i americké demokraty či zbohatlíky, aby několikrát propojil jejich životní cesty a vložil jim do nich zásadní překážku - první světovou válku. Sto let staré historické události - a v jejich skrytu příběhy lásky, přátelství, hrdinství, ale i beznaděje, ponížení či falše - znovu ožívají…(tolik anotace)

Titáni z názvu románu jsou hlavy korunované, které na počátku příběhu v roce 1911 ještě pevně sedí na svých trůnech, avšak s koncem románu v roce 1924 mizí v propadlišti dějin. Zatímco osudy monarchů tvoří jakési kulisy příběhu, tak středem děje jsou příběhy členů pěti navzájem propojených rodin chudých i bohatých pocházejících z Anglie, Walesu, Ruska, Ameriky a Německa. Ken Follett zkoumá, jakým způsobem dějiny ovlivňují život jedince, uvádí do děje skutečné historické postavy. Mapuje vznik 1. světové války, popisuje boje na jednotlivých frontách z pohledu britského i německého, líčí události v Rusku roku 1917 , zavede nás do reality života ve Spojených státech. Zároveň píše o láskách, zklamáních, životních výhrách či prohrách jednotlivých románových postav.

Kniha je svým nemalým rozsahem (752 s.) jako stvořená pro dlouhé zimní večery.

Martina Hanzlová