Městské lázně - koupalištěČerník (foto: O.Vokál)Busta F.PalackéhoSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Vrchol celoroční práce


Ohlédnutí za Vánočním koncertem ZUŠ Mšeno

Ve středu 21. prosince se ve společenském sále radnice ve Mšeně konal Vánoční koncert studentů hudebního oboru Základní umělecké školy Mšeno. Předcházelo mu za přítomnosti rodičů pět interních večerů (12. – 16. prosince), z nichž umělecká rada školy vybrala nejkvalitnější výkony. Když k tomu připočítáme adventní koncerty v obci Kluky, v Domově seniorů ve Mšeně a na zámku v Liblicích, je evidentní, že Vánoční koncert na radnici ve Mšeně byl již od zahájení školního roku koncipován jako stěžejní akce naší školy před vstupem do roku 2012.

V jeho průběhu vystoupilo 18 studentů v rámci souborové hry (Soubor zobcových fléten a kapela Sedmikrásky), a 24 studentů se sólovými výkony. Překvapilo nás, že kapacita sálu téměř nedostačovala; všechna místa k sezení byla plně obsazena, vzadu se tísnil větší počet návštěvníků, na které židle už nezbyly. Tato skutečnost je o to překvapivější, že naše škola věnovala publicitě koncertu minimální prostor.

Musím na tomto místě přiznat, že jsme v průběhu prosince 2011 absolvovali 17 veřejných akcí, a že jsme v poměrně stísněném časovém prostoru nenašli vůli k masivnější propagaci ve prospěch Vánočního koncertu. Z toho důvodu zpětná reflexe přeplněného sálu o něčem vypovídá, naposled pak nastoluje otázku: přišlo na Vánoční koncert tolik lidí jen proto, že naše škola jím dokázala vstoupit do povědomí jako záruka kulturní a umělecké kvality, kterou stojí za to sledovat a vnímat ji? Nebo byl Vánoční koncert jen jediným světlým bodem, který nebylo prostě možné na černém pozadí přehlédnout?

Ať tak, či onak, téměř všichni návštěvníci Vánočního koncertu ZUŠ Mšeno vydrželi dvouhodinový maratón až do konce a odměnili účinkující dlouhým potleskem na závěr.

Hudební obor bude v následujícím čase připravovat studenty na další veřejné produkce, jež začnou s příchodem jara. V týdnu od 19. do 23. března se budou konat interní večery, na jejichž základě sestaví umělecká rada školy Aprílový koncert. Ten proběhne v neděli 1. dubna ve společenském sále radnice ve Mšeně.

PhDr. Josef Šebesta Ph. D., vedoucí hudebního oboru