OlešnoSousoší Immaculaty na nám. MíruDrážní most v HlovciKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Z deníku mšenské policie


Připravoval se na zimu
Neznámý pachatel bere zřejmě přípravu na tuhou zimu velmi vážně. V katastru obce Střezivojice, na jedné ze zde umístěných parcel, vykácel stromy a to celkem na ploše 4,57 hektaru. Pětadvacetiletému majiteli pozemku tak způsobil škodu ve výši 101 116 Kč. Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně případ zpracovávají jako podezření z trestného činu krádeže, za který pachateli hrozí trest odnětí svobody v rozmezí jedno roku až pěti let.

Policisté objasnili vloupání
Na konci srpna 2011 neznámý pachatel poškodil visací zámek na vratech pozemku, v katastru obce Stránka. Následně vnikl na pozemek a zde odstranil visací zámky na dvou plechových kůlnách. Vypáčil jejich dveře a uvnitř odcizil železné trubky, profily, roxory a další kovomateriál. Poškozenému tak způsobil celkovou škodu ve výši zhruba 20 tis. Kč. Případem se zabývali policisté z obvodního oddělení Policie ČR Mšeno, kteří věc šetřili jako podezření z trestných činů krádeže a poškozování cizí věci.
Dne 30. srpna 2011 se policistům za vydatné pomoci spoluobčanů podařilo zjistit, že skutek má na svědomí dvacetiletý muž z Mladoboleslavska, který jak následně vyšlo najevo odcizený materiál zpeněžil ve sběrně, kde byla jeho část policisty zajištěna. Muži bylo sděleno podezření z výše uvedených trestných činů, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je vedeno na svobodě.

Policisté jsou pachateli na stopě
Osmapadesátiletý muž z Mělnicka, oznámil dne 15. září 2011, v odpoledních hodinách, na policejní služebnu ve Mšeně, že mu neznámý pachatel vnikl na pozemek rodinného domu v katastru obce Velký Újezd, kde měl zaparkované vozidlo Škoda Felicia Van Plus, které poté následně odcizil. Dále majitel zjistil, že pachatel dále ze stodoly, která se nacházela nedaleko domu, odnesl Vari jednotku i s příslušenstvím, bubnovou sekačku Vari, motorovou pilu OleoMac a motorový křovinořez ABG.. Tyto všechny věci pachatel pravděpodobně naložil na přívěsný vozík, který měl majitel taktéž odstavený na pozemku, zapojil ho následně za odcizené vozidlo a z místa s věcmi odjel. Škodu si poškozený muž vyčíslil na částku cca 100.000 Kč.
Policisté věc šetří jako podezření z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a neoprávněné užívání cizí věci. Ta tyto skutky hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři léta. Zároveň žádají veřejnost o případné poznatky, informace k případu, které by pomohly najít odcizené věci nebo zadržet pachatele (tel.: 974 876 750 – OOP Mšeno).