Hra světelBusta T.G.M. v parku před školouRájOsvětlení nám. Míru

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Vydařená premiéra


Mšenské koupaliště hostilo premiérový ročník Folklorního festivaluFolklorní festival

Předposlední srpnová sobota patřila na mšenských „lázních“ milovníkům lidové hudby. Základní umělecká škola Mšeno ve spolupráci se Středočeským krajem a Městem Mšenem připravila pro zájemce o lidovou hudbu první ročník Folklorního festivalu. Organizátoři „naplánovali“ skvělé počasí, celý den byl jako vymalovaný, a tak mnozí návštěvníci neodolali chladivé koupeli v bazénu.
Mělničanka, Mělník
Šestihodinový program odstartovala produkce dechovky Mělničanka s kapelníkem Františkem Šťastným se zpěváky Janou Vedralovou a Stanislavem Tatarem. Ten se staral o milou pohodu vtipným průvodním slovem.
Jarošáček, ZUŠ Mělník
Dětský folklorní soubor Jarošáček Základní umělecké školy v Mělníku (umělecká vedoucí Šárka Kuželová) předvedl ukázky několika tanců a písní za doprovodu lidové muziky.

Duo Harmonika
Duo Harmonika, reprezentované manželi Pospíšilovými, dokázalo rozezpívat spokojené publikum, které ocenilo i výkon jejich dcery a syna ve hře na akordeon.


MLS, Malý lidový soubor, Plzeň
Skladby jihočeského regionu přivezl do Mšena soubor MLS (Malý lidový soubor, umělecký vedoucí Ing. Miroslav Šimandl) z Plzně, který zaujal především profesionálním muzikantským výkonem.


Mělnická cimbálovka, Mělník
Závěr programu obstarala Mělnická cimbálovka s primáškou Jindřiškou Kubecovou.

Úvodní ročník mšenského Folklorního festivalu se vydařil. Nezbývá než popřát pořadatelům podobně šťastnou ruku i v přípravě následujícího, který se uskuteční napřesrok.

Karel Horňák