SkramoušInteriér kostela sv. MartinaRadnice v ziměŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Výlet do Lobče


Výlet do LobčeV úterý 21. 6. se druháčci ze Mšena vydali na dobrodružný výlet. Vyjeli jsme odpoledne vlakem do Vrátna a pak jsme šli do Lobče. S radostí jsme přijali pozvání od paní Zuzany Pavlík-Šimonkové na přespání na zámku.

Hned na nádraží na nás čekala tajemná truhla, ve které byl plánek a prosba rytíře a princezny o vysvobození. A tak jsme se pustili do práce. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a soutěžili mezi sebou. Běhali jsme v parku po číslech, předháněli se s míčem na napnutém prostěradle. Také jsme sbírali víčka v trávě a lepili je tavnou pistolí do dvou dlouhých hadů. Nejtěžší ale bylo předávání si mokrého mýdla, to nás opravdu potrápilo. Za každý splněný úkol jsme získali část textu – zaklínadla a vlepili ho do plánku. Čas nám zbyl i na hry s míčem na hřišti. Po všech soutěžích nám pořádně vyhládlo. Naštěstí přispěchali na pomoc další dospěláci, kteří pomohli s rozděláním ohně a napichováním buřtů a ve chvilce jsme měli upečenou večeři. Největší gurmáni si opekli ještě i chleba.

Výlet do LobčeNajednou se začalo stmívat, plánek byl dolepený, žaludky plné, nejvyšší čas na osvobozující zaříkadlo. Třikrát jsme před vykotlaným stromem odříkali kouzelné zaříkadlo a najednou ze stromu vystoupil rytíř s princeznou. V ruce měli velikou truhlu plnou sladkostí jako odměnu za vysvobození. Pak už nás čekala jenom stezka odvahy po svíčkách v parku a cesta do zámku. Tam jsme si připadali jako rytíři a princezny z kouzelného stromu. Vlezli jsme do připravených postýlek a ve chvilce usnuli.

Druhý den jsme dostali výbornou snídani – koblihy a rohlíky s máslem a se sýrem a vyrazili jsme na šikovanou po Lobči. Po splnění všech úkolů jsme si doběhli pro batůžky a pochodovali do Vrátna na vlak. Tentokrát jsme i trochu zmokli, ale pláštěnky nás ochránily. Domů jsme dojeli unavení, ale spokojení.

Velké poděkování patří paní Z. Pavlík – Šimonkové nejen za sponzorování celé akce, ale i za pomoc při soutěžích. Děkujeme i rodičům z Lobče, kteří nám pomáhali, a paní Miřátské za sladkosti pro děti.

Jaroslava Matúšková