Skalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnouVojtěchovKostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra Nejedlávzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Nové knihy


v Městské knihovně Mšeno

Romány
James Dickey: Vysvobození – jeden z nejoceňovanějších románů americké literatury, který zpracovává typicky jižanská témata (dozvuky samostatné státnosti, traumata otroctví a rasové segregace, silnou náboženskou víru a s ní spojené kazatelství); Vlastimil Vondruška: Klášterní madrigal – aneb Historie jednoho panství.

Detektivky, napětí
Lydia Adamson: Kočka na prameni – kniha z nové řady nakladatelství MOBA, tzv. kočičí krimi; Vlastimil Vondruška: Prokletí brněnských řeholníků – dlouho očekávaná nová detektivka s hrdinou Oldřichem z Chlumu, kterého tentokrát zavede vyšetřování do brněnského kláštera minoritů; Richard Dübell: Strážci Ďáblovy bible – pokračování Ďáblovy bible, odehrávající se v r. 1612, po smrti císaře Rudolfa II.; Lee Harrisová: Vražda na Den otců – oblíbené případy bývalé jeptišky; Stephen King: Nespavost – další kniha mistra napětí a hororu.

Pro ženy
Dagmar Dandová: Já, Julie a dovolená  - další z humorných knih autorky – pohled na život rozvedené matky; Marcela Mlynářová: V padesáti na začátku.

Literatura pro mládež
Terry Deary: Loupežné vikingské výpravy z edice Děsivé dějiny; John Flanagan: Hraničářův učeň 10 – Císař Nihon-Džinu.