Obřadní síň radniceVojtěchovNáměstí Míru s radnicí a kostelem sv. Martina, foto: Petra NejedláSkramouš

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Novinky z Okrašlovacího spolku


Po Cinibulkových stopách

Okrašlovací Na jedné z vycházekspolek zahájil vycházky pojmenované po mšenském propagátorovi turistiky a Kokořínska Josefu Bedřichu Cinibulkovi.

Po stopách Cinibulkových. Právě takový název nesou vycházky, které v sobotu 16. dubna odstartoval Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí.

Na první zahajovací výlet se u kostela svatého Martina ve Mšeně sešlo přes dvacet malých i velkých nadšenců, kteří nejprve ozdobili kraslicemi a mašlemi velikonoční břízku před radnicí a potom se vydali na devět kilometrů dlouhou Cinibulkovu stezku s mnoha zajímavými místy a krásnými výhledy do krajiny.
U Obraznice

Děti si se zaujetím prohlédly jeskyni Obraznice, kde Mšenští v době třicetileté války ukrývali cennosti a obrazy. Na místě zvaném Vyhlídky se podívaly na Drnclík, Vrátenskou horu a další kopečky a všichni se potom společně vyfotili u známých skalních útvarů Obří hlava a Žába. Vycházku výletníci zakončili společným opékání špekáčků u rybníka Blížka za mšenským koupalištěm, odkud si někteří domů odnesli vlastnoručně upletené pomlázky.„Časem zpět o sto let“
V pořadí druhá vycházka turistické série nazvané Po stopách Cinibulkových s podtitulem „Časem zpět o sto let“ se uskuteční v neděli 17. července 2011. Sraz je v 10 hodin dopoledne před mšenskou radnicí. Vyšlápneme si do malebného okolí Mšena na trasu dlouhou zhruba deset kilometrů. Dobové oblečení a doplňky ze začátku 20. století vítány!
„Pískem a jehličím vystlané pěšiny povedou nás divukrásnými partiemi lesními.“

Krmítko z náměstí čeká rekonstrukce
Mnozí Mšeňáci, kteří se na začátku dubna prošli náměstím Míru, se zřejmě podivili, kam zmizel žlutočervený baráček pro ptactvo, který byl desítky let součástí parku. Nebojte se, krmítko nikam nezmizelo, po dohodě se starostou města Martinem Machem jsme ho odvezli, protože ho budeme v tomto roce opravovat. V nejbližší době začne revitalizace centra města a po ní už se s ním na stejném místě nepočítá. Zřejmě se tak po dohodě s vedením města stane součástí lesoparku Debř nebo některého z menších parčíků na území města. Za Okrašlovací spolek pro Mšeno a okolí.
Čištění kontejneru
Hlovec už nehyzdí kontejner plný odpadu
Vstup do Hlovce už je zase o něco příjemnější. Místo u cesty pod „skalkami“ už totiž nehyzdí ocelový kontejner využívaný původně jako čistička pro koupaliště, který se tam před více než deseti lety znenadání objevil. A jak tam tak stál, lákal některé občany k odkládání nepotřebných věcí a odpadků.
Právě druhou dubnovou neděli proto věnovali členové Okrašlovacího spolku pro Mšeno a okolí jeho vyklizení od hnijících matrací, dlaždiček, pneumatik, koberců, dětských plen a dalšího nepořádku, jež se tam za ta léta nahromadil.
Čištění kontejneru
Mšenská radnice nám na brigádu nechala bezplatně prostřednictvím pana Václava Gurvaye přistavit valník, na který jsme odpad přeházeli. Plasty, sklo a železo jsme vytřídili do pytlů. Odvoz vyčištěného kontejneru do sběrných surovin zdarma zajistil pan Václav Štráchal. Peníze získané za sběr použijeme na financování chystaných projektů a akcí spolku. Všem, kteří se podíleli na likvidaci této letité zátěže, děkuji.

Jiří Říha