OlešnoBrusnéPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra NejedláOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavebn� spole�nost - �len skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Z deníku policie


Trestná činnost dovedla muže do vězení
Sedmatřicetiletý muž z Mělnicka se v době od poloviny září 2010 do poloviny března 2011 dopustil v našem regionu série vloupání do rekreačních objektů. Dále se vloupal do restauračního zařízení, odcizil motorové vozidlo a v jednom případě natankoval benzin u čerpací stanice a ujel bez zaplacení. Svým protiprávním jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši zhruba 244 tis. Kč.
Jeho nejčastějším cílem byly rekreační chaty na Kokořínsku a objekty nacházející se na přilehlých pozemcích. Zde mu bylo prokázáno šest případů vloupání. Do objektů vnikal poté, co poškodil zámky a petlice vstupních dveří nebo okna s okenicemi. Jeho lupem byly nejčastěji věci uložené uvnitř objektů, jako například láhve s alkoholem, nářadí atd. V jednom případě dokonce odcizil celou zásuvku z mrazničky i s uloženým masem a ze stejného objektu měděné okapové svody. Dále se na Mšensku vloupal do jedné z hospod, odkud poté, co odstranil mříž na okně a toto poškodil, odcizil zboží uložené uvnitř. Provozovateli vznikla celková škoda ve výši cca 15 tis. Kč. Zhruba v polovině února letošního roku odcizil na Mělníku osobní vozidlo Peugeot 306 i s věcmi uloženými ve voze (autorádio, nářadí, autonabíječku atd.). Automobil asi po čtrnácti dnech odstavil na Kokořínsku, kde bylo posléze nalezeno policisty a vráceno svému majiteli. Během „užívání“ odcizeného vozidla, do tohoto v jednom případě natankoval benzin za zhruba 700 Kč u čerpací stanice na Mšensku a z místa odjel bez zaplacení.
V uplynulých dnech si obviněný převzal z rukou mělnických kriminalistů, kteří jeho trestnou činnost odhalili, usnesení o zahájení trestního stíhání pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněné užívání cizí věci. Usnesení si převzal ve výkonu trestu odnětí svobody, kam byl umístěn za svou předchozí trestnou činnost, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na pět let.

Opilý cizinec nerespektoval zákaz řízení
Policejní hlídka kontrolovala dne 2. května 2011 po poledni, v katastru obce Vysoká motorové vozidlo Fiat Ducato, které řídil čtyřicetiletý cizinec. Při kontrole bylo zjištěno, že muži byl soudem v listopadu loňského roku uložen zákaz řízení motorových vozidel na dobu 24 měsíců. Dále byla u řidiče provedena orientační dechová zkouška na alkohol, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 0,81 promile alkoholu v dechu.
Muž následoval policisty na obvodní oddělení Policie ČR Mšeno a zde mu bylo sděleno podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je vedeno na svobodě.

Pachatel kradl jen dražší nářadí
V době od 22. do 23. května letošního roku, se neznámý pachatel vloupal do dílny u hospodářského stavení, které si čtyřiapadesátiletý majitel upravil pro trvalé bydlení, v obci Kokořínský Důl. Z dílny se poté chodbou dostal až do obytné části chalupy, kterou prohledal. Dále poškodil zámky na dveřích vedoucích do dvou sklepů, které jsou zde umístěny ve skále u chalupy, poté poškodil dveře u nedaleko stojících stájí, odstranil zámek na skladu pro uhlí a dalších místností v celém objektu. Vše pachatel „řádně“prohledal a nakonec odcizil z dílny motorovou řetězovou pilu zn. Oleo-Mac, nádrž, elektrickou pilu zn. Blafl-Decker, dále pilu kotoučovou. Celkově pachatel způsobil majiteli stavení škodu ve výši 38 tis. Kč.
Policisté z obvodního oddělení ve Mšeně věc šetří jako podezření z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za které lze pachateli uložit dle zákona trest odnětí svobody až na tři léta.  Zároveň policisté žádají veřejnost, zda nemá informace k uvedenému případu, které by vedly k dopadení pachatele či nálezu odcizených věcí, aby tyto poskytla na tel: 974 876 750. Policisté si samozřejmě uvědomují, že místo vykradené chaty se řadí mezi chatové oblasti s minimálním výskytem obyvatel, kdy větší míra návštěvnosti narůstá spíše o víkendech. Přesto doufají ve všímavost lidí a jejich dobrou místní znalost.