Mšenskou sportovkyní roku se stala třináctiletá fotbalistka

Karolína Dlouhá, fotbal
Nejlepším sportovcem Mšenska za rok 2009 byla v mšenské sokolovně vyhlášena třináctiletá fotbalistka Karolína Dlouhá. Mladá sportovkyně ze Mšena kope už třetím rokem za mladší žákyně FC Mělník. Loni v březnu získala na celostátním turnaji mladších žákyň Mělnická klička, kde její tým obsadil páté místo, cenu Talent turnaje.

Druhé místo v kategorii jednotlivců obsadil nejmladší nominovaný sportovec, dvanáctiletý Adolf Živný, který si vloni převzal čestné uznání. Mladý jezdec motokrosu a vytrvalostních závodů se v roce 2009 účastnil Přeboru České republiky v disciplíně cross country, kde vybojoval bronzovou medaili. Cenu za třetího nejlepšího sportovce mšenského regionu si z rukou starosty města Martina Macha převzali dva sportovci – stolní tenista Petr Malý a atletka Radka Nečasová. Petr hraje už rok stolní tenis za SK Mšeno v regionálním přeboru II. třídy okresu Mělník. Výrazně pomohl k postupu mužstva SK Mšeno B do I. třídy. Z padesáti utkání odešel poražen jen jednou.

Jan Bloudek, horolezectvíRadka, která se s Petrem podělila o třetí místo, startuje za atletický oddíl AŠ Mladá Boleslav už od roku 2003. Za své sportovní výsledky si z vyhlášení loňské ankety odnesla první místo. Loni v dubnu dokázala vybojovat zlatou příčku na mistrovství republiky středních škol v silovém osmiboji. Zlato si odnesla také z krajského přeboru družstev v disciplíně 100 metrů překážek a ve skoku vysokém. Ve stejných disciplínách stála na prvním stupni na I. národní lize mužů a žen a v krajském přeboru za juniorky. Na čtvrté místo hodnotící porota poslala mšenského horolezce Jana Bloudka. Pátou pozici získaly volejbalistky Lenka Nečasová a Tereza Chmelová. V závěsu za nimi na šesté místo dosáhl fotbalista Jan Prieložný a konečné sedmé pořadí padlo na vyznavače jízdy na horském kole Jiřího Mansfelda.

Milan Koloc, stolní tenisV kategorii kolektivních sportů dosáhlo největšího úspěchu družstvo fotbalových žáků SK Mšeno A. Tito mladí hráči skončili v sezoně 2008/2009 na 1. místě tabulky druhé třídy žáků v nejvyšší okresní soutěži. Druhý pomyslný stupeň vítězů patřil stolním tenistům SK Mšeno. Mužstvo ve složení Petr Malý, Jaroslav Kůtek, Václav Kovacs, Jindřich Vaněk, Petr Vaněk a Milan Koloc dokázalo poprvé postoupit z regionálního přeboru II. třídy do regionálního přeboru z prvního místa. Hned za nimi na třetí příčce skončili jejich kolegové z A družstva stolního tenisu v sestavě Václav Kummer, Josef Babák, Zdeněk Bízek a Petr Živec. V sezoně 2008/2009 získali na okresním přeboru čtvrté místo a v následujícím hracím roce dokonce místo ještě o pozici lepší.

Rudolf Grepl, plochá dráhaNa čtvrté místo poslaly hlasy poroty fotbalové žáky SK Mšeno B. Pátou pozici obsadil volejbalový oddíl Sokol Mšeno a na šestém místě skončil fotbalový dorost SK Mšeno. V kategorii kolektivů uspěl také plochodrážní klub PDK Grepl Mšeno, jehož představitelé od města vedle čestné ceny získali padesátitisícový šek na zakoupení bezpečnostních nafukovacích mantinelů. Mšenští plochodrážníci dosáhli na začátku loňského října historického úspěchu, když se stali mistry republiky v extralize družstev.

beseda s Janem BloudkemSlavnostní ocenění nejlepších sportovců Mšenska se ani letos neobešlo bez doprovodného programu. Na pódiu se před samotným vyhlášením výsledků představili mladí karatisté z Karate klubu Beringin, pod kterým trénuje několik mšenských dětí. Na závěr večera s návštěvníky besedoval horolezec Jan Bloudek, který s kamarádem loni v červnu zdolal horu El Capitan v Yosemitském národním parku v USA. Na ukázku s sebou přinesl i veškeré horolezecké vybavení, které na jedné z nejtěžších skalních stěn na světě, používal. Jediným negativem slavnostního předávání cen sportovcům, byla jejich téměř poloviční neúčast, a to zejména v kategorii kolektivů. Ze šesti nominovaných týmu do sokolovny dorazili jen zástupci dvou z nich.