Enduro klub Mšeno se loučil s letošní sezonou1

Sobotní ráno se pomalu probouzí do nového dne a na poli před stadionem ve Mšeně začíná hemžení. Už kolem sedmé hodiny přijíždějí první závodníci. Počasí přeje a vyznavačů endura přibývá. Po půl deváté se účastníci Posledního tankování seznamují s tratí připravenou ve stylu crosscountry zčásti na poli a v Hloveckém lese a také s pravidly závodu. Zakrátko už vyráží na trať první vlna závodníků z více než stovky přihlášených a rozdělených do několika tříd.

Nezapomenutelný zážitek připravil půl hodiny trvající exhibicí na své trialové motorce Pavel Baláš, který jezdil na rampě připevněné na své dodávce. Pak už se opět závodilo. Na programu byly druhé jízdy. Pořádající Enduro klub Mšeno vyslal na trať patnáctku jezdců od nejmladších po nejzkušenější. Mládí úspěšně reprezentoval Adolf Živný mladší, který si v sobotu zajel pro výborné druhé místo. Podobně se mu vedlo v celé letošní sezoně, kdy v přeboru ČR v cross country obsadil třetí a v seriálu Ufo Cup čtvrtou příčku. Prvenství v nejmladší kategorii, vybojoval mladý začínající jezdec Jakub Novotný, Lukáš Novotný dojel sedmý.

3Na stupních vítězů se neobjevovali pouze nejmladší. Kategorii licenčních jezdců vyhrál Sváťa Bouček před Jakubem Horákem, účastníkem mezinárodní Šestidenní v Portugalsku. Povedený závod má za sebou i bronzový František Mučka, který začíná na „stopětadvacítce“. Vyhlášení výsledků proběhlo v mšenské sokolovně, kde program pokračoval taneční zábavou. Většina se shodla, že díky snaze členů Enduro klubu Mšeno, pomoci nadšenců, nemalé podpoře města Mšena, všech sponzorů a organizátorů se povedly opravdu pěkné závody.

5Výsledky – veteráni: 1. Jan Novák, 2. Zdeněk Hora, 3. Pavel Hora; E3: 1. ZdeněkDubský, 2. Karel Zeman, 3. Lukáš Žemba, 4. Václav Szábo; E1: 1. Bohumil Vele, 2. František Faflík, 3. František Mučka (Mšeno), 4. Václav Szábo (Mš), 7. Adam Bartoš (Mš), 9. Michal Bursa (Mš); do 85 ccm: 1. Šimon Pozdníček, 2. Adolf Živný ml. (Mš), 3. Vladimír Duchoslav, … 7. Lukáš Novotný (Mš); děti malý okruh 65 ccm: 1. Jakub Novotný (Mš), 2. Lukáš Luňák, 3. Jiří Svoboda. Licence B: 1. Petr Soubusta, 2. Miroslav Vondráček, 3. Josef Koza, … 7. Adolf Živný st. (Mš), 14. Jaroslav Vaněk (Mš), 16. Jaromír Flígl (Mš), 17. Milan Bouček (Mš). Licence A: 1. Svatoslav Bouček, 2. Jakub Horák, 3. Jaroslav Křapka. E2: 1. Stanislav Bíško, 2. Bořivoj Klečka ml., 3. Jan Kulhánek.