1Turnaj v Desné
V sobotu 5. září odjelo družstvo volejbalového oddílu TJ Sokol Mšeno na horské „soustředění“ do Desné v Jizerských horách, kde jsme se zúčastnili tradičního turnaje smíšených družstev. Z osmi přítomných týmů jsme byli jediní amatérští volejbalisté, ostatní družstva byla složená z registrovaných hráčů, kteří pravidelně trénují a hrají v krajských či ligových soutěžích. Ve všech zápasech jsme se snažili podat co nejlepší výkony, některé sety byly velmi vyrovnané, ale přesto jsme na zkušenější hráče nestačili a v základní čtyřčlenné skupině jsme obsadili 3. místo, celkově místo osmé.

Podzimní volejbalový turnaj
V sobotu 12.  9. proběhl na kurtech za sokolovnou tradiční poprázdninový volejbalový turnaj za účasti pouhých 7 družstev (červnového turnaje se zúčastnilo 18 týmů). Avšak žádnému z přítomných týmu malá účast nevadila, ba naopak, zúčastněná družstva hrála v jedné skupině systémem každý s každým. To znamená, že si všichni zahráli 6 napínavých zápasů. Až do posledních bojů se nevědělo, kdo bude vítězem a která družstva obsadí další příčky.

Po závěrečném zapískání rozhodčího, který ukončil poslední zápas a po sečtení bodů a setů se radovali hráči z Desné, stali se vítězi letošního poprázdninového turnaje. Stříbrnou medaili si odváželo druhé družstvo z hor, složené z hráčů Desné, Liberce a Tanvaldu. Bronz si zaslouženě vybojovali hráči a hráčky družstva s názvem Spořilov (ovšem obě hráčky byly ze Mšena!), mšenské družstvo nepodalo zrovna nejlepší výkon a obsadilo místo páté. Na dalších místech se umístila 2 mělnická družstva.

Lehká atletika
V sobotu 19. září se 3 děti ze mšenského Sokola zúčastnily atletického čtyřboje v Kralupech nad Vltavou. Závodilo se za krásného slunečného počasí na velmi pěkném atletickém stadionku s tartanovou dráhou. Závodníci si poměřili své síly ve čtyřech disciplínách: v běhu na 50 m (60 m), ve skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a ve vytrvalostním běhu na 300 m (500 m). Dva naši mladí atleti skončili těsně pod „bednou“ čtvrtí - Jakob Najman a Madlenka Machová, Bára Guttenbergová se podělila o 5. – 6. místo. Všem třem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci naší jednoty. S početnější výpravou – běžců se chystáme na tradiční běžecké závody pořádané mělnickou jednotou  ve středu 7. 10. Věříme, že z těchto závodů nějaké medaile jako každý rok přivezeme.

V sokolovně je opět živo
Od 2. týdne  měsíce září začala v naší sokolovně pravidelná cvičení dětí. Předškolní děti a rodiče s dětmi cvičí každé pondělí a čtvrtek od 17 h, starší žactvo (7–14 let) dochází na cvičení v tytéž dny od 18 h. Zajímavé a pestré hodiny cvičení probíhají pod vedením ochotných a zkušených (vyškolených) cvičitelů. U předškoláků často vypomáhají i rodiče či prarodiče, kteří své ratolesti na cvičení doprovázejí.
Od října by měl začít každou středu od 17,30 h pracovat i florbalový oddíl. Do tohoto oddílu mohou docházet chlapci i děvčata od 8 let.
Nesmím zapomenout na pravidelná cvičení žen, které se scházejí v pondělí a čtvrtek od 20 h. V hodině cvičení se ženy zahřejí při hudbě (formou aerobiku), v další části posilují potřebné svalové partie, k posilování využijí nejen váhu svého těla, ale i různé pomůcky: overball, posilovací gumu, činky, nově se cvičí na velkých míčích tzv. gymballech. Cvičení je zakončeno strečinkem, protažením a relaxací. Venkovní sportoviště-antukový kurt stále ještě využívají sportovci z oddílu volejbalu, nohejbalu i tenisu.

Po prázdninách zahájil svou činnost i lezecký oddíl, který byl založen v loňském roce.  Lezecký oddíl je vhodný pro děti od 6 do 15 let. Zájemci o tento zajímavý sport se mohou přijít podívat v pondělí či v pátek od 16 h. Děti jsou vedeny vyškolenými instruktory lezení a případnými zájemci – pomocníky z řad dospělých či rodičů.

Hledáme zájemce o volejbal
V měsíci listopadu plánujeme (v pátek od 18 h) otevření volejbalového oddílů pro děti a mládež. Případní zájemci se mohou hlásit u p. Nečasové. Taktéž uvítáme posily z řad dospělých (a mládeže od 16 let) do volejbalového oddílu. Volejbalisté se pravidelně scházejí k tréninkům ve středu a v pátek od 19 h.Pokud byste  byli ochotni stát se cvičitelem či trenérem nějakého nového či stávajícího oddílu pro děti, mládež či dospělé, ozvěte se na tel. 778 623 331 (H. Nečasová).

Pozvánka – přijďte si zaběhat
TJ Sokol Mšeno Vás zve na další ročník Běhu Debří, který se koná ve středu 28. října 2009 v lesoparku Debř. Prezence závodníků je od 9.00 hodin, start v 10.00 hodin. Kategorie: předškoláci (P), mladší žáci a žákyně (MŽ I., MŽ II.), starší žáci a žákyně (SŽ I., SŽ II.), dorost (D), ženy (Ž), muži (M), veteráni (V40, V50, V60). Všechny kategorie od předškoláků výše se dělí podle pohlaví. Kategorie je vypsána při účasti nejméně 3 závodníků, jinak se slučuje s kategorií starší.
Trasy: 1 předškoláci (P): k lesnímu divadlu a zpět; 2 mladší žáci/žákyně (MŽ I. a II.): k Muchomůrce a zpět; 3 starší žáci/žákyně (SŽ), dorost (D), ženy (Ž), ženy veteránky (ŽV): Debř - rozc. u hájovny - Míčovka - 1 okruh; 4 muži (M), muži veteráni (MV): Debř - rozc. u hájovny - Míčovka (2 okruhy).
Dále bude v tento ten uspořádána sokolská akademie od 17 h v budově sokolovny ve Mšeně spojená se slavnostním odhalením opony malované dětmi z místní ZUŠ a bohatým, převážně sportovním programem.