Kokořínský triatlon se uskutečnil již popatnácté s tečkou v příjemné hospůdceKokořínský triatlon 2009

Dalším tradičním sportovním kláním, které organizuje TJ Sokol Mšeno, je amatérský triatlon. Každou druhou červencovou sobotu je odstartován tento nelehký závod na Harasově. Zde se zúčastnění závodníci i závodnice vrhají do vod rybníka Harasova, aby pokořili první disciplínu, kterou je 1,5 km plavání. Na letošní start se postavilo 19 odvážných mužů a 5 žen, které po doplavání čekala čtyřicetikilometrová jízda na kole.  Depo a cíl celého závodu byl na Housce, v hospůdce s velmi příznačným názvem „Na konci sil“, kam vede nepříjemný kopec, prudké, táhlé stoupání, které závodníci absolvovali hned dvakrát. Odtud se vydali na závěrečný desetikilometrový běh, který byl veden převážně v kopcovitém terénu v okolí Housky.

Kokořínský triatlon 2009Prvním mužem, který doběhl do cíle, byl Jakub Frinta s časem 2:50 h, stříbrnou příčku obsadil muž – veterán Břetislav Pokorný z ISŠT Mělník v čase 2:52 h a pro třetí místo si doběhl Robert Klust z TT Vejvoda teamu 2:53:45 h. Nejlepším mšenským borcem se stal Jiří Mansfeld (3:04:55 h), který startoval za TJ Sokol Mšeno a ve své premiéře obsadil pěkné šesté místo, dokonce vyhrál cyklistickou část závodu. V ženské kategorii zvítězila Martina Frintová časem 3:31:45 h, druhá byla stálice tohoto závodu Olina Lacinová 3:40:15 h a na bronz dosáhla Zuzana Randlová s časem 3:50:20 h. Perličkou letošního triatlonu byla smůla Jana Moštěka, kterému v průběhu plavání v depu nečekaně praskla duše u jeho připraveného závodního kola a byl nucen cyklistickou trať zdolat na dámském „cestovním“ kole. Kokořínský triatlon 2009

V rámci Kokořínského triatlonu byl uspořádán III. ročník dětského závodu, letos duatlonu. Na start se postavilo pouze 5 závodníků ve dvou kategoriích, kteří i přes malou účast zvládli obě dvě disciplíny s velkým nasazením. Všichni si za své výkony odnesli hodnotné ceny. Doufáme, že v příštím roce se tohoto dětského závodu zúčastní více malých triatlonistů.

Na závěr organizátoři v příjemném prostředí hospůdky zhodnotili velmi kladně průběh celého závodu, k jehož zdárnému průběhu přispělo i vcelku přijatelné počasí, a již se těší a připravují na další ročník.