Osvětlení nám. MíruSkramoušOlešnoOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Exkurze v Tesla Aréně


Na ledě Tesla ArényVe středu 25. 3. se někteří žáci Základní školy Mšeno zúčastnili exkurze do Tesla Arény v Praze Holešovicích. A jak jsme se tam dostali? Naši žáci se zúčastnili literární soutěže, kterou vyhlásil HC Sparta, právě na téma: Básnička o HC Sparta Praha. A jelikož jsme v básnění byli dobří a uspěli, mohli jsme jet vyzvednout ceny přímo na místo.
foto s Martinem Ručinským
V hale jsme měli možnost zkusit „klouzavost“ ledu, podívat se na střídačku, posedět na trestné lavici. Zajímavé bylo i zázemí, tedy místnost, odkud je celé utkání řízeno. Pak jsme se na chvíli stali redaktory a dozvěděli se o tiskových konferencích konaných po zápase. Odtud jsme se pustili na prohlídku prezidentského apartmá (mimochodem – bylo pěkné). No a pak jsme se vrátili do přízemí a navštívili šatnu hokejistů. V posilovně jsme potkali M. Ručinského, hrdinu z Nagana, který se s námi ochotně vyfotografoval. Vrcholem jistě bylo zhlédnutí tréninku A-mužstva HC Sparty, které se připravovalo na zápas. Na ledě byly všechny jeho hvězdy, nechyběli ani trenéři a masér.
Sparťanský dres na památku
Zcela na závěr jsme si prohlédli prostory kanceláří, kde Jan Tyle a Zuzana Vejvodová dostali odměnu za nejlépe vymyšlené básničky. A škola – do školy jsme si odnesli mnoho propagačních předmětů, ale především věc nejcennější – hokejový dres se jménem D. Výborného a podpisy všech hokejistů. Myslím, že z prohlídky byli všichni nadšeni, neboť jsme viděli prostory, kam se běžný návštěvník nedostane a dozvěděli se mnoho zajímavých informací. Za to, že jsme se mohli zúčastnit, bych chtěla poděkovat panu Michalu Krčmářovi, tiskovému mluvčímu HC Sparta.

(jt)