OlešnoVítejte ve MšeněSkalní kaplička v Boudecké rokliBoleslavská ulice a škola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Za malíři do Vídně


Projekt „Cesty za uměním“ mšenské zušky pokračoval 18. dubna cestou do Vídně na světové výstavní hity, výstavy „Alfons Mucha“ v Belvederu a „Rembrant a jeho doba“ v Albertině. Muchova výstava v Belvederu, druhém největším zámeckém komplexu Vídně, s mnoha jezírky a fontánami, představuje průřez celým Muchovým dílem (220 prací), od tradičních plakátů, ilustrací přes secesní šperky, řešení interiérů, portrétní studie až po dvě monumentální plátna Slovanské epopeje.

Výstava se jmenuje prostě „Alfons Mucha“ je otevřena v Dolním Belvederu do 1. června (10–18 h). Světová galerie Albertina představuje výstavu „Rembrant a jeho doba“, zejména grafik Rembranta, jeho žáků a vrstevníků.V sedmi sálech je na 200 prací celého zlatého období nizozemské malby. Druhou pozoruhodnou výstavou v Albertině je výstava „Od Moneta k Picassovi“. Výstavy jsou do 21. 6. otevřeny denně 10–18 h. Sama galerie Albertina má ve svých sbírkových fondech na milion grafik.

K výstavám zaslala ZUŠ Mšeno do obou renomovaných galerií kolekce dětských prací, které byly v Rakousku vysoce hodnoceny. Oddychovým zastavením školy ve Vídni byla potom návštěva Hundertwasserovy uličky – malovaných domů s barevnou keramikou provokujícího vídeňského malíře a architekta.

Mgr. Pavel Dvořák, ředitel ZUŠ Mšeno