RájObří hlava a žábaVěž kostela sv. MartinaHistorická listina z roku 1352 - více v kapitole Historie

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Vítaná pomoc


1Den Země: Mšenské lesy už jsou zase čisté2

„Černé pytle jsou na směsný odpad a modré na plasty,“ vysvětlila při úvodní rozpravě sobotního Dne Země ve Mšeně Hanka Nečasová, která patřila mezi hlavní velitele akce. Úklidovou akci Den Země ve Mšeně pořádá tradičně Tělocvičná jednota Sokol ve spolupráci s městským úřadem a správou Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko.


3
Letos na čištění lesů a travnatých pásů kolem silnic Mšenska přišlo téměř šedesát dobrovolníků, kteří s rukavicemi a pytli na odpadky vyrazili v sobotu po čtrnácté hodině do terénu. Byl jsem mezi nimi. Úklidu se věnovalo pět týmů, šestý tým se bravurně postaral o občerstvení pro pracanty. Za tři hodiny práce jsme společnými silami naplnili přes padesát pytlů odpadky, které lidé bezstarostně pohazují po lesích a u silnic. Jako obvykle šlo většinou o plasty. Našli jsme ale i pneumatiky od osobáků i náklaďáků, několik metrů ztrouchnivělého lina, dětskou vaničku a tisíce a tisíce papírových kapesníčků, někdy i s nemilým překvapením.4

Na závěr úspěšného pracovního odpoledne jsme se všichni sešli u táboráku a dali jsme si buřtíka s pivkem nebo limonádou. Vzhledem k tomu, že letošní úlovky lesního nepořádku byly nižší než v minulých letech, jsme usoudili, že lidé snad konečně začínají myslet na přírodu a tolik ji nezatěžují svými odpadky.

text a foto Jiří Říha, Mělnický deník