Dvojnásobná vítězka ankety Sportovec roku Radka Nečasováse sportu věnuje už od dětských let

„S atletikou jsem začala v sedmé třídě, už je to vlastně šest let,“ říká dvojnásobná vítězka ankety města Mšena o nejlepšího sportovce roku, osmnáctiletá Radka Nečasová. Poprvé získala první cenu ankety Sportovec roku 2006, druhého uznání se dočkala v anketě Sportovec roku 2008, jejíž výsledky byly vyhlášeny 21. března v mšenské sokolovně.

„Do ankety Sportovec roku mě přihlásila mamka. Z prvního místa mám radost, jen by mohla být větší účast,“ prohlásila členka atletického oddílu AC Mladá Boleslav, která trénuje pětkrát až šestkrát týdně. Radka zkouší sedmiboj, ale především se zaměřuje na sto metrů překážek. V této disciplíně dosáhla zatím největšího úspěchu, když obsadila třetí místo na mistrovství České republiky na 100 m překážek v kategorii dorostenek. „Mohla jsem uspět i loni v létě na víceboji, držela jsem se průběžně na druhém místě, ale přišlo zranění, které mi další účast v závodě překazilo,“ vyprávěla Radka.

Radka nad překážkamiStudentka třetího ročníku mladoboleslavského gymnázia sportuje hlavně pro radost. „Nemám žádné velké ambice, dělám to spíš proto, že mě to baví. Zatím to stíhám v pohodě, ze školy jdu rovnou na trénink a potom domů. Jak to bude v budoucnu, zatím nevím, čeká mě ještě vysoká škola,“ řekla vítězka ankety a dodala, že měla možnost zúčastnit se mistrovství světa v kategorii do 17 let, ale bylo to zrovna v době, kdy byla zraněná. Po gymnáziu by Radka chtěla studovat fakultu tělovýchovy a sportu, přemýšlí však také o ekologii a životním prostředí.

Sportem žije Radka už od dětství. A není to náhoda, její rodiče jsou totiž také vášniví sportovci. Ve volném čase, kterého vzhledem ke studiu a častým tréninkům moc nemá, ještě hraje volejbal, tenis, chodí si zalézt na horolezeckou stěnu a jezdí na kole.