Obří hlava a žábaBrusnéRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René VolfíkSkalní útvar Žába, pod romanovskou hájovnou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zprávičky ze základní školy


Mikulášská nadílka v ZŠMikulášská nadílka
5. prosinec – to je den, kdy děti každoročně navštíví čert, Mikuláš a anděl. Nejinak tomu bylo i v letošním roce na Základní škole Mšeno. Žáci na prvním stupni hned po začátku vyučování uslyšeli na chodbě divné zvuky a zanedlouho se do jejich třídy přihnali dva trošku zlí čertíci, důstojně je pak následoval Mikuláš a anděl. Čerti nejprve prověřili, kdo je ve třídě tím největším zlobilem. Stalo se i to, že některé žáčky odnesli v pytli ven. Ale protože do školy chodí většina hodných žáků, měl anděl připranou v košíku sladkou odměnu. Ovšem děti Mikulášovi a andělovi předvedly i něco z toho, co se ve škole naučily – např. zazpívaly pěknou písničku nebo přednesly zajímavou básničku. Také žáky druhého stupně navštívili pekelníci s andělem a Mikulášem.

Mikulášská diskotékaMikulášský den pokračoval odpoledne tradiční mikulášskou diskotékou, kterou si pod patronaci vzala třída IX.B. A nutno podotknout, že se  tohoto úkolu zhostila na výbornou. Super taneční hudba byla proložena soutěžemi, kterých se chtěli zúčastnit všichni. Kolem čtvrté hodiny se všichni postupně začali rozcházet do svých domovů, kde jistě mnoho dětí navštívil možná ten „opravdový“ čert s Mikulášem.

Vánoční jarmarkVánoční jarmark
Vánoční jarmarky se na Základní škole ve Mšeně staly již tradicí. Letos se jarmark spojený se školní besídkou konal 11. prosince. Již tradičně návštěvníky vítaly před školou reprodukované koledy. V prvním patře jste si pak mohli zakoupit výrobky žáků základní školy a dokonce i školy mateřské. Vánoční atmosféru jste si mohli zpříjemnit mimo jiné také velmi chutným svařáčkem.

Vánoční jarmarkA pak už následovalo pásmo vánočních koled, básniček, vystoupení. Krásné byly dívky z tanečního kroužku, které předváděly tanec vloček a tanec silvestrovský. Vrcholem večera se zřejmě stalo vystoupení tanečního kroužku manželů Podpěrových, jejichž svěřenci předvedli polku, valčík, čaču, waltz a mazurku. Své vystoupení zakončili zajímavým kankánem. Nutno dodat, že nejmladší tanečníci navštěvují první třídu a ti nejstarší třídu devátou. Věříme, že všichni návštěvníci byli potěšeni nejen výrobky našich dětí, ale i milým vystoupením, které nás všechny zase o kousek přiblížilo k vánočním svátkům.

(JT)