VojtěchovBezděz (foto: Zd. Bergl)SkramoušFaraon

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zachovaná tradice


Vánoční výstavaUčňové z Kaniny představili na výstavě svou šikovnost

Od letošního školního roku se Učňovská škola v Kanině stala soukromým subjektem. K 30. 8. 2008 byla z finančních důvodů zrušena jako státní škola. Vzhledem k tomu, že se na této škole vzdělávají lidé se specifickými potřebami, potřebují školu rodinného typu a velkou lásku a trpělivost ze strany zaměstnanců. Jak rodiče, tak i my zaměstnanci jsme byli přesvědčeni, jak důležité a potřebné je toto zařízení zachovat, a proto jsme začali usilovat o udržení naší školy.

Vánoční výstavaDíky filmové škole ve Skalsku a díky nadřízeným orgánům, které jsme přesvědčili o potřebnosti našeho zařízení, jsme mohli od nového školního roku začít vyučovat. Vloni jsme otevřeli první třídu, do které kromě dětí praktických a základních  škol nastoupili i učni, kteří jsou držiteli průkazek ZTP/P. Učit se na učňovské škole je pro ně obrovská čest a je neuvěřitelné, jaké pokroky někteří z nich udělali. A co je na tom nejdůležitější, pomáhají nám i někteří naši učni, kteří jsou zdraví.

Vánoční výstavaDlouho jsme zvažovali, zda zvládneme uspořádat tradiční vánoční výstavu ve Mšeně. Nakonec jsme se rozhodli pro její uskutečnění. Podle zápisů v návštěvní knize je zřejmé, že se výstava opravdu líbila a nejvíce potěšily zápisy občanů, kteří vyjádřili obdiv nad tím, co všechno děti dokázaly udělat pod vedením pedagogických, výchovných a sociálních pracovníků.

Děkujeme všem za návštěvu naší výstavy a všem občanům přejeme klidné prožití vánočních svátků a hlavně hodně zdraví v nastávajícím roce.

Mgr. Miroslava Fantová, foto Karel Horňák

Vánoční výstavaVánoční výstavaVánoční výstava