Kaprovo kvarteto v kostele sv. MartinaStranou Dnů evropského kulturního dědictví 2008 také nezůstává město Mšeno. Kromě celoroční péče o ně si je občané připomínají výs­tavami a koncerty. Výstava Malíři Mšenska seznamovala návštěvníky s žijícími i nežijícími malíři, kteří tu v okolí tvořili. Inspirovala žáky ZUŠ k malířským variacím na vystavené obrazy.

U kapličky sv. Antonína se v sobotu 13. září odpoledne shromáždili věřící ke mši celebrované katolickým farářem Mgr. Bohuslavem Bártkem. Kostelem sv. Martina od 18 hodin zněla komorní hudba. Tento koncert byl příležitostí připomenout si 200 roků od narození českého kantora, muzikanta tělem i duší a skladatele Antonína Lieh­manna, který svou tvorbou obohatil skladbami pro koncertní síně. Psal i skladby pro různé slavnosti.

Narodil se 1. 1istopadu 1808 v Tuboži. Po studiu přešel učit do Zlonic, kde zemřel 22. 1edna 1879. Dokonale hrál na housle, varhany, klarinet a lesní roh. Mezi jeho nejtalentovanější žáky patřil Antonín Dvořák. Učiteli se podařilo přemluvit Toníkova otce k povole­ní synovi pokračovat v dalším studiu hudby. Jako vděk za otevření hudební dráhy zakomponoval postavu zlonického kantora a dceru Terynku do opery Jakobín (učitel Benda ve školní scéně). Dvořák rád zajížděl do Zlonic. Během jednoho z pobytů vznikla i skladba pro klavír Polka od Antonína Dvořáka a Antonína Liehmanna. Co v Tuboži připomíná naroze­ní významného učitele a vynikajícího hudebníka?  Vůbec nic, jen obyčej­ná tabulka.

Přesto na něj hudebníci nezapomínají. Přesvědčil o tom slav­nostní koncert. Záštity nad ním se ujali: Ministerstvo kultury ČR, hejtman Středočeského kraje ing. Petr Bendl, Mistr Josef Suk, Václav Havel, dále přispěly Městský úřad Mšeno a Středočeský kraj. Poděko­vání za ochotu, podporu a spolupráci patří Památníku A. Dvořáka v Nelahozevsi a Mu­zeu A. Dvořáka v Praze. V úvodním zahájení místostarostou Václavem Novákem vedoucí muzea Antonína Dvořáka PhDr. Jarmila Tauerová sez­námila návštěvníky s projektem Domov české hudby, účinkujícím Kaprovým kvartetem, známým i v zahraničí, a s programem.

Už první hrané tóny Meditace na staročeský chorál sv. Václava, jakož i všechny, které se nesly krásným akustickým prostfedím, se vyznačovaly obdivuhodnou virtuozitou. Zaslouží si představení: první housle Anna Veverková, druhé hous­le Alexy Aslamas, viola Martin Adamovič, violoncello Jan Žďánský. Písně z cyklu Cypřiše od A. Dvořáka, píseň Říp od A. Liehmana, smyčcové kvartety G dur W. A. Mozarta a F dur „Americký“, jeden z nejkrásnějších A. Dvořáka byly jen částečkou bohatého hudebního pokladu. 

Jan Bursa