Pardubice řádily ve MšeněMšenská opora Piotr Protasiewicz
V pátek 8. srpna se ve Mšeně odehrála první část finále extraligy MČR družstev na ploché dráze. Moc však nechybělo a závod se nemusel vůbec konat. Od čtvrtečního večera až téměř do páteční druhé hodiny odpolední neustále pršelo. Poté se však počasí vyjasnilo, dráha rychle vysychala a na sedmou hodinu večer již bylo vše naprosto perfektní. Ačkoli tomu konečný výsledek příliš nenapovídá, byl to závod velmi vyrovnaný a souboje, při kterých jeli všichni čtyři jezdci vedle sebe, nebyly výjimkou. V konečném účtování zvítězil tým AMK ZP Pardubice, který přijel v nejsilnější možné sestavě. Naopak třetí tým závěrečného pořadí – domácí Grepl PDK Mšeno – nemohl hovořit o nejsilnější sestavě ani zdaleka. Body Jana Jaroše, který má po závodech v Polsku naštípnutou patu, a Norberta Kościucha, který je pobitý pro změnu z ligy švédské, domácím prokazatelně chyběly. Druhý PSK Olymp Praha měl v konečné klasifikaci na mšenské družstvo náskok pouhé 4 body. Domácí navíc přišli vinou upadlé koncovky výfuku Ronnie Jamrozyho v jízdě číslo 18 o 2 poctivě vyjeté body. Nejlepšími jezdci závodu byli Piotr Protasiewicz a Matej Ferjan.
Lukáš Dryml, opora Pardubic
Výsledky: 1. ZP Pardubice 57 – Aleš Dryml 12, Ferjan 15, Lukáš Dryml 13, Štichauer 5, Gomólski 11, 2. PSK Olymp Praha 39 – Wolff 10, Rymel 4, Tomíček 8, Franc 6, Kůs 12, 3. Grepl PDK Mšeno 35 – Višváder 0, Vandírek 1, Jamroży 5, Topinka 12, Protasiewicz 17, Fuksa 0, 4. PK Plzeň 26 – Hádek 4, Holub 2, Schultz 7, Šitera 13, Zengota 2. Průběžné pořadí: 1. Pardubice 7/57, 2. Olymp 7/39, 3. Mšeno 4/35, 4. Plzeň 2/26.

Třetím vítězem Memoriálu Antonína Kaspera se stal Hynek Štichauer
Pořadatelé slibovali v pátek 1. srpna návštěvníkům pátečního vzpomínkového závodu, Memoriálu Antonína Kaspera, vyrovnané souboje. Jak slíbili, tak se také stalo. O zajímavé momenty nebyla vzhledem k vyrovnané startovní listině nouze. Obrovskou smůlu v závodě měl Jan Jaroš, který zvítězil v prvních čtyřech ze svých rozjížděk, ale ve druhém kole poslední jízdy základního rozpisu upadl z druhého místa, čímž se připravil o možnost vystoupit na stupně vítězů. Do cíle této jízdy naopak na prvním místě dokroužil Hynek Štichauer, a zvítězil tak i v celkovém pořadí závodu. O druhé místo však Matěj Kůs musel bojovat v dodatkové jízdě s Tomaszem Piszczem. I tato jízda stála opravdu za vidění. Matěj Kůs vyrazil jednoznačně kupředu, ale Tomasz Piszcz se nechtěl spokojit se stříbrnou pozicí. Bohužel i pro něj – stejně jako pro Jana Jaroše – skončila snaha dostat se před svého soka pádem, a ačkoli svůj motocykl zvedl a cílem dodatkové jízdy projel, Matěj Kůs byl už v nedohlednu.

Výsledky: 1. Štichauer, PAR 14, 2. Kůs, MAR 13+3, 3. Piszcz, PL 13+2, 4. Jaroš, MAR 12, 5. Wolff, MAR 12, 6. Hádek, PLZ 9, 7. Piekarski, PL 9, 8. Gavenda, MAR 8, 9. Vandírek, MAR 6, 10. Málek, SLA 6, 11. Petrák, PAR 5, 12. Weiss, D 4, 13. Kalms, D 3, 14. Holub, PLZ 3, 15. Pučko, MAR 3, 16. Višváder, LIB 0.

text: Jaroslav Líbal, foto Pavel Loužecký