Boleslavská ulice a školaSedlecPohled na Mšeno od severuPamátník mistra Jana Husa, foto: Petra Nejedlá

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Učarovala mu vůně benzínu


David NovotnýMotokros ve Mšeně nezanikne. Starší závodníci mají nadějné nástupce. Patří mezi ně i 14letý David Novotný. Sportuje od 4 let, kdy ve Mšeně začal s kopanou, které zůstal věrný dodnes. Po dovršení 10. roku ho zlákal motokros. Neodradily ho překážky – náročné tréninky, péče o motocykl, ale i pády a nezdary. Každý začátek je těžký. S daní za nezkušenost se dokázal vyrovnat. Úspěchy lepších závodníků ho motivovaly k vlastní píli a dalšímu učení.

Po kratší přípravě přišly první závody v Dobřanech u Plzně a s nimi pěkné 8. místo. Vždycky však není „posvícení“, ale Davida nezdary neodrazují, vždyť každý závod je mu dobrou „školou“. Ze všech závodů má nejlepší vzpomínky na perfektně připravenou trať při závodech v Bělé pod Bezdězem.

Úspěch jezdce závisí na kvalitě připraveného stroje, fyzické zdatnosti, taktice jízdy a rychlém rozhodnutí. David závodí na stroji KTM 85 ccm. Zatím si nedává vysoké cíle, snaží se dojíždět do cíle nejhůře do 15. místa. Letos se mu podařilo skončit také v první desítce. Letos závodí naposledy v dosavadní třídě, napřesrok přejde na motocykl 125 ccm. Dosud závodil v Polsku a České republice. „Správný“ závodník prý musí z pádů ztrpět alespoň jeden úraz. U Davida to znamenalo závodnický půst trvající dva a půl měsíce. Ani v zimě nezahálí. Školu v přípravě stroje na závodu mu dává otec, rodinný mechanik, kterému David rád pomáhá. Zatím ho porucha nikdy nevyřadila ze závodu. Letos začne sezonu opět v Belé pod Bezdězem.

Jan Bursa