OlešnoObří hlava a žábaKlika, kostel sv. MartinaOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Slouží dvěma sportům


Karolína DlouháNěkterá děvčata po dosažení 12. roku věku začínají „slečnovatět“. Přestává je zajímat prospěšná činnost. Dělají ze sebe velké dámy se všemi nectnostmi. Pohlížejí s úšklebky na své kamarádky, které sportují a věnují se prospěšným aktivitám sloužícím zdraví, obohacujícím o vzdělávání a další záliby. Názor na zbytečnost sportu v životě mladých lidí vyvrací svým příkladem 12letá Karolína Dlouhá ze Mšena.

Se sportem začínala v Sokole Mšeno. Před čtyřmi lety jezdívala jako divák s bratrem -Davidem, fotbalistou. Rozhodla se pro závodní kopanou. Přihlásila se do fotbalového oddílu SK Mšeno. Nevadilo jí, že musí hrát s kluky. Kromě kopané ráda cvičí v mšenském Sokole. Atletika a gymnastika jsou jí nade vše. Má je za druhý trénink pro kopanou. Před dvěma lety přestoupila do FC Beck Mělník, družstva mladších žákyň, účastníka celostátní ligy. Má tam lepší podmínky fotbalového růstu pod vedením trenéra Stanislava Barda. V kolektivu se táhne za jeden provaz a z toho pramení spokojenost.

Na kopané se jí líbí hra bez faulů, rychlost, ovládání míče, přesné přihrávky a střílení branek. V roce 2007 si zahrála na mezinárodním turnaji v holandském Amerongenu. Děvčata FC Beck Mělník tu vybojovala 1. místo a Karolínka vstřelila 7 (!) branek. Takového střelce by nyní jistě potřeboval i Karel Brückner. Hostovala za DFC Hradec Králové a SK Slavia Praha. Každým zápasem či turnajem získává zkušenosti. Stejně úspěšná je i v atletice. Na župním přeboru Sokola zvítězila v běhu na 50, 300 a 600 m, skoku do dálky a hodu kriketovým míčkem. Jen v plavání se musela spokojit s 2. místem.

Ač má za sebou úspěchy i zahraniční start, je nadále skromná a pokračuje ve své nastoupené sportovní cestě. Dvěma pánům prý nelze sloužit, ale více sportům ano, a to Karolína potvrzuje. Dává příklad svým vrstevnicím. Vždyť patří mezi nejúspěšnější sportovce Mšena. V roce 2007 obsadila 4. příčku.

Jan Bursa