Kostel sv. Martina ve Mšeně, foto: Petra NejedláNáměstí Míru ve MšeněMěstský znak na radniciRadnice na náměstí Míru, foto: HN - René Volfík

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

A ryby přece braly...


Rybářský "peloton"Svatý Petr, patron rybářů, si dal záležet na přípravě počasí pro rybářské závody v sobotu 10. května. Mohla to být odměna členům Rybářského spolku Mšeno za péči o chov ryb, pracovní a veřejně prospěšnou aktivitu, práci s dětmi a pořádání tradičních zábav s občerstvením pro všechny generace. Už od rána devět děvčat a 23 chlapci s osobními „trenéry“ obsadili podle vylosovaných míst břehy rybníků Jezero a Černík. Závodili o největší počet bodů za počet a délku ulovených ryb. Někteří lákali ryby na udici vhazováním návnady připravené podle utajovaného receptu.

Trpělivost čekání nepřinášela růže, ale první úlovky. Ale ne všem, byť ryby braly. Staly se soutěžní trofejí. Po vyháčkování putovala každá ryba – od plevelné po ušlechtilou – do vezírku. Měřič se zapisovatelem obcházeli závodníky. Podle soutěžního řádu přeměřovali úlovky, počítali průběžný bodový zisk a to vše zapsali do startovní listiny a na výsledkovou tabuli. Mezitím se rybky vracely do své vody. Závodníci ulovili plevelné rybky a 10 kaprů, nejdelšího – 62 cm – Lukáš Sobotka. Podle tradice ho po skončení závodu dostal nejmladší rybář David Vokolek, který s ním zapózoval pro fotografy.

Po Přísný rozhodčí F. Houžvicskončení dopoledního závodu byly skoro bleskově známy výsledky s určením pořadí šťastných a smutných soutěžících. Na 1. místě stanul bezkonkurenčně Josef Hulínko (238 bodů), 2. Jiří Librcait (196), 3. Petr Jakovec (161). Mezi kluky se rozhodně neztratila na 5. místě  Eliška Sobotková (139). Vydařené rybaření bude připomínat diplom a upomíniková cena pro každého, i pro děti bez jediného úlovku. Ty si zasloužily cenu útěchy. Závod ukázal, že mšenským rybářům vyrůstá spolehlivá záloha členské základny.

Odpoledne obsadilo břehy rybníků 76 dospělých rybářů. Jako v loterii si vybrali nadějné místo pro své úlovky. Pyrrhovým vítězstvím byl kapr o délce 65 cm, ulovený Miroslavem Lelkem. Do konce závodu pak nechytil ani mrňavou plotičku. Tvrzení smolařů, že v rybnících nejsou ryby, vyvracely výsledky na tabuli. Po celý den závodníci netrpěli hladem a žízní. Pořadatelé pro ně připravili pestré občerstvení – jídla, nápojů i dobrot pro děti. Závody končily 19. hodinou. Ryby si mohly oddechnout. Napilno měli pořadatelé počítáním úlovků a stanovením pořadí.        
Vyhlášení výsledků
Výsledky: 1. Aleš Weigend (670 bodů), 2. Jan Rympl (283), 3. Luděk Roušal (219). K diplomům a blahopřáním patří i věcné ceny, které si závodníci postupně vybírali podle umístění. Podařenou akci zakončila hudba k poslechu s posezením na hrázi.

Jan Bursa