Domov seniorů (foto: M.Měšťan)ŠkolaMěstské lázně - koupalištěVítejte ve Mšeně

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zveme na Běh naděje


Přijďte si zaběhat! Podpořte své zdraví a výzkum rakoviny! Takhle se startovalo loni...

V sobotu 7. 6. 2008 se ve Mšeně opět poběží. Půjde o akci podobnou Běhu Terryho Foxe. Tato veřejnosti poměrně dobře známá humanitárně-sportovní akce je pořádána každoročně po celém světě a jejím hlavním posláním je shromažďování prostředků na výzkum rakoviny a propagace pravidelného sportování. Od roku 2008 se v ČR koná pod novým názvem Běh naděje, avšak se stejnými cíli. Zdravý životní styl a pravidelný pohyb jsou důležitými faktory při předcházení zhoubným chorobám i jiným zdravotním neduhům.

Informace před startemTento běh je v České republice pořádán již od r. 1992. V mezinárodním srovnání Česká republika zaujímá dlouhodobě první místo na světě počtem míst, v nichž se v rámci kalendářního roku běh uskuteční, i počtem zaregistrovaných účastníků těchto běhů. Výtěžek sbírky je každoročně na základě rozhodnutí odborné grantové komise České onkologické společnosti při České lékařské společnosti JEP přidělen vybraným českým a moravským výzkumným pracovištím. Máme tu čest vás všechny pozvat pošesté na tento běh i ve Mšeně. Po úspěchu v minulých letech věříme ve vaši podporu této ušlechtilé akce i v tomto roce. Celá akce je pojata jako sportovní odpoledne, které se bude konat na koupališti a v přilehlých lesích. V krásné přírodě Kokořínska jsme připravili tři trasy Běhu naděje ve Mšeně:

- dětská trasa (od koupaliště k Muchomůrce v Debři a zpět, 1 km)Na trati běhu
- rekreační trasa (koupaliště - hájovna Romanov - Míčovka - koup., 2,7 km)
- sportovní trasa (koup. - Boudecká rokle - Močidla - Míčovka - koup., 10 km).

Program akce:
registrace účastníků od 13 h, ukázky sportů, start – 14 h, doprovodný program.

Ti z vás, kteří se zúčastní běhu aktivně, dostanou v cíli diplom a malé občerstvení, podle výše příspěvku i upomínkový předmět. Avšak uvítáme mezi námi i pasivní podporovatele této ušlechtilé myšlenky, kteří mohou vložit svůj příspěvek do zvláštní kasičky, a podpořit tak doboru věc. Trasy jsou voleny tak, aby si každý mohl vybrat přiměřenou, zveme proto občany všech generací i rodiny s dětmi. Zvolenou trasu není nutno celou uběhnout, je povolen jakýkoli druh pohybové aktivity – chůze, jízda na vozíku, s kočárkem apod. Lze jet i na kole, avšak pouze rekreační trasu a je třeba brát ohled na ostatní účastníky a ochranu přírody.

Těšíme se na vás počátkem června 2008 na koupališti ve Mšeně! Články o průběhu jednotlivých ročníků naleznete zpravidla v červnovém čísle Mšenských novin.

Výsledky běhu ve Mšeně
2003    128      17 640,60 Kč
2004    131        8 483,00 Kč
2005    125        8 331,00 Kč
2006     74         5 280,00 Kč
2007     87       10 577,00 Kč

Hlavní principy Běhu nadějeNa trati
1. Běh naděje je dobrovolná humanitární akce spojená s humanitární sbírkou.
2. Všechny prostředky získané od účastníků akce jako dar v rámci veřejné sbírky pod názvem „Běh naděje“ jsou věnovány na výzkum rakoviny. Prostředky jsou shromažďovány na účtu 5001005500/5500.
3. Běh naděje má dva hlavní cíle: získat prostředky na výzkum rakoviny, iniciovat solidaritu zdravých s nemocnými a současně apelovat na zdravý životní styl a prevenci onemocnění především mezi mladou generací. Pravidelný pohyb podstatnou měrou přispívá k prevenci rakovinných onemocnění. Zdraví každého z nás je z velké části především v našich rukou.
4. Náklady spojené s organizací akce musí být kryty z jiných prostředků než z výtěžku sbírky.
5. Běh naděje je během nesoutěžním. 
6. Trať je možno absolvovat jakýmkoli způsobem - chůzí, během, joggingem, na invalidním vozíku, na kole, na kolečkových bruslích, s kočárkem, se psem, ... - podle vlastních sil.
7. Běhu se může zúčastnit každý bez omezení - občané všech věkových kategorií, od seniorů po novorozence.

Informace o Běhu naděje naleznete na http://www.behnadeje.cz