Večerní kašnaKlika, kostel sv. MartinaBezděz (foto: Zd. Bergl)Interiér kostela sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Mšenský kulturní rok


O tom, že se Mšeno pomalu stává štikou kulturního dění v regionu, bych vás rád přesvědčil výčtem akcí, které v letošním roce pořádá samo město pod názvem „Mšenský kulturní rok“. A pokud k tomu ještě přičteme akce pořádané spolky, myslím, že nebudeme letos vědět, kam se dříve vrtnout. A to je, ač se to na první pohled nezdá, velmi příjemné. Přejděme však k samotným akcím.

V průběhu měsíce června vystavují v obřadní síni radnice své obrazy, fotografie a další umělecké artefakty amatérští výtvarníci ze Mšena a okolí. Přijďte se sami přesvědčit, kdo z našich spoluobčanů dosud zbytečně ukrýval svůj talent. Na 14. červen je připraveno pokračování loňské úspěšné „parní“ akce, která letos nese název „Na Kokořínsko s párou“. Mšenské nádraží bude opět plné parních vlaků, parních strojů, veteránů a krojovaných skupin. Podrobný program přinášíme na 1. straně tohoto čísla Mšenských novin. Současně s touto akcí proběhne i kulturní program v Základní škole, která letos slaví své osmdesáté výročí. Dne 28. června pak proběhne tradiční festival bluegrassu, folku a country „Plovárna 2008“, na kterém vystoupí skupiny Trativod, Album, Blueground, Wejlet, Slapdash a Vabank Unit. Součástí programu budou i rituální tance a vrhání seker indiánské skupiny Pšito Oyate.

V červenci ožijí městské lázně nově pořádaným „Dixielandovým večerem“, na kterém se představí špičková formace Steamboat Stompers a jejich hudební hosté. V průběhu měsíce pak proběhne v obřadní síni radnice zajímavá výstava s názvem „Motýli“, kterou městu zapůjčilo Oblastní muzeum Praha-východ.

V srpnu pak uvede výtvarný obor mšenské Základní umělecké školy další výstavu „Malíři Mělnicka“ a v Městských lázních se uskuteční divadelní performace na chůdách.

Letní sezonu pak v září uzavře tradiční „Poslední koupání“ a na 13. 9. jsou ještě připraveny oslavy Evropského kulturního dědictví s koncertem vážné hudby v kostele sv. Martina a výstavou fotografií Okrašlovacího spolku Pšovka.

Projekt „Mšenský kulturní rok“ podpořil Krajský úřad Středočeského kraje částkou 40 tis. Kč. Všem tedy přeji příjemnou zábavu a krásné kulturní léto (či rok).

Václav Novák, místostarosta