SedlecMěstské lázně - koupalištěMěstské lázně po sezóněOltář v kostele sv. Martina

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Úspěšné bilancování


Salonek Zlatý lev hostil zasedání mšenské Obce baráčníkůPrapor mšenských baráčníkůZ jednání baráčníků

Je to téměř neuvěřitelné, ale rok je už zase pryč. V sobotu 10. listopadu se v hotelu Zlatý lev sešli členové místní Obce baráčníků, aby zhodnotili končící rok 2007 a v neposlední řadě zvolili nový výbor. V příjemném prostředí salonku zasedlo 28 členů a 7 hostů ze župy a  z obcí Kosmonosy, Dobrovice a Hrdlořezy. Mšenské zastupitelstvo reprezentovala paní Marie Štráchalová. Poprvé navštívil naše zasedání pan farář Mgr. Bohuslav Bártek.

Minutou ticha a krátkým projevem místorychtáře J. Živného jsme vzpomněli na zemřelé – souseda Ladislava Vomáčku a tetičku Marii Marečkovou. Následovalo vystoupení malých zpěváků a hudebníků ze Základní umělecké školy ve Mšeně. S paní učitelkou Veronikou Skopcovou nám zazpívali krkonošské písničky. Bylo to moc pěkné a navíc nás velice překvapili, když každému věnovali krásný perníček a plněný rohlíček. Byly opravdu výborné.

Anna ČernáHlavním bodem zasedání byly volby, které řídila tetička Hana Hlaváčová, host z V. župy. Bylo zvoleno staronové konšelstvo beze změny. Činovníci přečetli své zprávy o činnosti v roce 2007. Soused pantatínek Břetislav Beneš měl pěkný referát o romanovské kapli. Obrázek kaple s věnováním předala tetička rychtářka Marie Červinková panu faráři Bártkovi. Syndička a rychtářka se rozloučily s tetičkou Annou Černou a předaly jí malý dárek. Byla 10 let naší členkou a nyní se vrací do své vlasti, na Ukrajinu. S projevem, kterým nám poděkovala, nás všechny velice dojala. Potěšilo nás, že jí Mšeno přirostlo k srdci a zůstává i nadále jejím druhým domovem.

Celé odpoledne se skutečně vydařilo. Tetičky napekly spoustu cukroví, za což jim patří velký dík. Celé zasedání obohatil hudbou soused Beneš z Mladé Boleslavi. Nakonec jsme si jako vždy zatancovali. Chci poděkovat Karlu Horňákovi, redaktorovi Mšenských novin, za návštěvu a Gabriele Živné za vzornou obsluhu.

text Marie Říhová, foto Karel Horňák