Městský znak na radniciInteriér kostela sv. MartinaSkramoušBusta T.G.M. v parku před školou

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Nevydařený řepínský víkend


MŠENO ZPACKALO DERBY1

TJ Řepín A – SK Mšeno A 4:0 (0:0)

ŘEPÍN: Peřestý – Dvořák, Štěpánek, Vaněček, Kinzl – Janda (54. Salač), Bláha, Prejza, Burant (75. Kratochvíl) – Kohout (80. Miler), Štrupl. Trenér Kalkant.
MŠENO: Hnízdil – Čurda, Brunclík (77. Sigmund), Pokorný, Grát – Háze (46. Kříž), Tříška, Janouch, Kolumpek – Šledr, Guttenberg. Trenér Borecký.
BRANKY: 55. a 72. Prejza 2, 60. Salač, 86. Kratochvíl. ROZHODČÍ: Pechanec – Kuka, Salač, bez žlutých karet.

2První minuty byly ve znamení vzájemného oťukávání a dalo by se říci, že v této fázi mělo mírně navrch Mšeno. Hra se přelévala od jednoho pokutového území ke druhému, ale k zakončení se nedostal ani Řepín, ani Mšeno. Po čtvrthodině hry se domácí probudili a v 18. minutě musel Hnízdil likvidovat střelu Buranta. O tři minuty měl na druhé straně dobrou šanci Janouch, ale gól nedal. Podobně dopadl i Tříška na konci první půlhodiny hry. V závěrečné čtvrthodince „úřadoval“ řepínský Štrupl. Nejprve ve 30. minutě, když mšenští zadáci reklamovali ofsajd, střílel vedle. O 10 minut později protáhl Hnízdila střelou k tyči.

Po přestávce domácí zpřesnili hru, zvýšili pohyb hráčů bez míče a Mšeno začalo mít potíže. V 55. minutě se dostal k míči Prejza, oba mšenští stopeři se rozestoupili jako vrata u zdymadla a pro řepínského útočníka nebyl problém přízemní střelou k tyči otevřít skóre. O 5 minut později mohlo být domácím ještě veseleji, ale Štrupl „loženku“ neproměnil.

Řepínské galapředstavení však pokračovalo dál. V 65. minutě zvýšil Salač umístěnou střelou na 2:0 a Mšeno začínalo mít s rychlými a bojovně naladěnými domácími neskutečné problémy. Ty vyvrcholily v 72. minutě, kdy mšenská obrana tak dlouho váhala s odkopem míče, až se ho zmocnil Prejza a dal – co jiného? – třetí gól. Hosté se dlouho nemohli vymanit z pevného  sevření řepínského týmu a ve druhé půli Peřestého v brance domácích vůbec neohrozili. V 83. minutě měl na kopačkách další „tutovku“ střídající Salač, ale tu mu Hnízdil zneškodnil. O tři minuty později domácí dokonali dílo mšenské zkázy. Štrupl trefil tyč a  Kratochvíl už neměl před sebou nic než prázdnou branku – 4:0.

Další krutá prohra ukázala, že tudy cesta nevede... Opět přišla „deka 2. poločasu“, ale přes všechny povzdechy, že se jedná o psychiku, si myslím, že jde spíše o malou fyzickou výdrž. To už nemůže být náhoda, že mužstvo jasně prohrává druhé poločasy (Lysá 0:3, Kosmonosy 1:3, Skalsko 1:3, Řepín 0:4 – s jedinou výjimkou v Lužci – 0:1, a to ještě z penalty). Další bolestí je velmi úzký hráčský kádr, takže trenér Borecký nemá kam sáhnout... Věřme, že mšenský tým sebere všechny fyzické i psychické síly a „vletí“ doma na svého dalšího soupeře. Bude to však nesmírně těžké, za týden přijede SK Zeleneč...

Karel Horňák


I Řepín B byl lepší3

Řepín B – Mšeno B 2:0

Náhoda tomu chtěla, že v pátém soutěžním kole na sebe narazila mužstva Řepína a Mšena, a to nejen rezervních týmů, ale i A-mužstev. Sobotní prosluněné odpoledne bylo svědkem poměrně vyrovnaného duelu záložních celků, v němž domácí (2. tým tabulky) chtěli pokračovat v dobrých výkonech ze začátku soutěže, vždyť dosud ztratili jen tři body porážkou v Byškovicích. Naopak hosté neměli zdařilý start, první tři body přišly až minulý týden doma s rezervou Velkého Borku.

Samotný zápas příliš fotbalové krásy nepobral, hra se přelévala od jednoho vápna ke druhému a do zakončení se hráčům obou celků příliš nechtělo. Řepínští však postupem času začínali získávat půdu pod nohama a ve 32. minutě vstřelil Šíma vedoucí gól Řepína. I po přestávce měli domácí více ze hry, což potvrdil znovu Šíma, když 8 minut po přestávce zvýšil na 2:0. Teprve poté hosté ožili, převzali iniciativu zejména ve středu hřiště, měli i dobré šance (Štráchal, Hřebíček), ale jejich koncovka byla bezzubá.

Branky: 32. a 53. Šíma. Poločas: 1:0. Sestava Mšena: Wasyliw - Demen, Živný, Žižka, D. Hošek - L. Hošek, Mansfeld, Havel, Sigmund - Štráchal, Hřebíček. Střídal Parrado.

(kh)