Náměstí Míru ve MšeněMariánské sousoší na náměstí MíruMasarykova škola ve MšeněNa Skaličkách

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zdařilé závody


Agilní Enduro klub uspořádal další významný motoristický podnikParkoviště závodních strojů

V pátek 24. 8. 2007 bylo ve Mšeně rušno. Pořádal se 5. ročník Czech Computer Systém – CEC 2007, Velká cena Hlavního města Prahy, pořádaný Enduro klubem Mšeno. Večer po přejímce všech závodníků se konečný počet startujících zastavil na čísle 169.

Sobotní slunečné ráno, přesně v 9.00 hodin, se pustili do boje první tři závodníci, kteří startovali z náměstí Míru ve Mšeně. Trať byla dlouhá 93 km se třemi měřenými testy – Extrém testem, Rychlostní zkouškou a Enduro testem. Extrém test byl v ČR vůbec prvním měřeným extrém testem. Jezdecké umění dokazovali jezdci na uměle vytvořených překážkách v prostorách starého kravína.

Na tratiNa trati nechyběly ani bahnité úseky, složitější výjezdy, to vše jezdci absolvovali ve 3 kolech. Projetí jednoho kola trvalo zhruba 2,5 hodiny. Závodilo se s velkým nasazením. Celkový pobyt jezdce na trati byl téměř 8 hodin, a to při opravdu náročném terénu je obdivuhodný výkon. Druhý den jezdci absolvovali o jedno kolo méně, přesto byla znát na všech jezdcích značná únava. Jako loni i letos navíc přispělo k pohodě pěkné slunečné počasí.  


Mšeno na této soutěži reprezentovali tři jezdci – Honza Kašpárek, který bohužel dNa tratiruhý den musel ze závodu odstoupil pro poruchu stroje. První den však absolvoval velmi úspěšně na krásném 7. místě v kategorii E1 mistrovství republiky. Adolf Živný po oba dny dojel na 2. místě v kategorii E2 Přeboru ČR a od celkového prvního místa ho dělí pouhých 14 bodů, o které bude bojovat na posledním závodě v Bohdalovicích 3. – 4. 10. 2007. Všichni mu budeme držet palce, aby se stal přeborníkem ČR za rok 2007. Milan Bouček, který také bojoval ze všech sil, se umístil první den na 11 místě, druhý den na 8. místě.


Na tratiTento podnik byl velmi zdařilý. Velký dík patří nejen všem sponzorům, bez kterých by se tento podnik nemohl uskutečnit, ale především pořadatelům, kteří tomuto věnovali svůj volný čas, velké úsilí a snahu.