ve třetím kole extraligy družstev na ploché dráze

Teplé, skoro až letní počasí přivítalo na mšenském plochodrážním stadionu téměř pět set diváků, kteří byli zvědavi, jak si povedou týmy letošní extraligové soutěže už ve třetím kole. V prvních dvou závodech – v Praze a Plzni – si vedli nejlépe loňští mistři republiky z AK Slaný, když v obou zvítězili. Jenže, ve Mšeně tzv. „pauzírovali“ a to byla příležitost zejména pro pražský Olymp, aby zaútočil na přední pozice.

Už od prvních jízd sobotního mítinku bylo jasné, že pořadí se rozdělí na dvě dvojice – první v boji o vítězství (Pardubice v. Olymp), druhá (Mšeno v. Plzeň) o poslední místo na „bedně“, jak se lidově říká stupňům vítězů. Zatímco Pardubice i Olymp pilně schraňovaly body do své pokladničky (před poslední sérií  jízd vedla Zlatá přilba o pouhé dva body), Plzeň se Mšenem pouze sbíraly „drobné“. Situace přesto nevypadala pro Mšeno beznadějně. To by ovšem svěřenci Antonína Kaspera museli svůj zisk rozmnožovat daleko pravidelněji, než se jim to dařilo v průběhu závodu. A tak boj o 3. příčku byl jako na houpačce. Přesto se Mšeno dotáhlo na Plzeň na rozdíl jediného bodu a po 14. jízdě bylo dokonce o jeden bodík třetí. Ovšem tristní mšenská bilance z posledních 6 jízd (7 bodů) vystavila domácím stopku na stupně vítězů.

Závěr mítinku byl hodně netradiční. Těsně před poslední, 20. jízdou udeřil na mšenském stadionu velký blesk, což způsobilo výpadek elektrického proudu, a tedy nefunkční startovací zařízení. Rozhodčí Pavel Váňa byl pak nucen udělat to, co se na plochodrážních závodech vidí jen málokdy – vzít do ruky praporek, seběhnout z věže a poslední jízdu odstartovat mávnutím praporku. Arbitr to měl spočítané na sekundy – po projetí posledního jezdce v závěrečné jízdě se na dráhu spustil prudký liják, který by další pokračování závodu určitě znemožnil...

Výsledky: 1. AMK ZP Pardubice 37 – L. Dryml 14, A. Dryml 12, Kolenko 6, Štichauer 5, 2. PSK Olymp Praha 31 – Tomíček a Gapinski po 9, Franc 7, Wolff 6, 3. PK Plzeň 27 – Šitera 12, Simota 8, Huszcza 7, 4. Grepl PDK Mšeno 24 – Kosciuch 13, Topinka 6, Piekarski 4, Hejral 1. Po 3. kole: 1. Olymp 9/97, 2. Pardubice 8/87, 3. Slaný 8/73, 4. Plzeň 3/51, 5. Mšeno 2/44.