Starosta Mšena Ing. Martin Mach považuje sport za celospolečenskou nutnost. Rozvíjí charakterové vlastnosti, osobnost, ctižádost, odpovědnost vůči kolektivu, posiluje fyzickou zdatnost, upevňuje zdraví, přináší radost z úspěchů a samozřejmě i poznávání nových přátel. Přední sportovci dávají příklad nesportující mládeži. Zaslouží si popularizaci. Dokazují, že i na jednoduchých sportovištích lze docílit vynikající výsledky, což otevírá cestu k přestupům do klubů umožňujících další výkonnostní růst a účast na republikových soutěžích.

Všem, kteří reprezentují město Mšeno ve sportu, byť v týmech jiných měst, se dostalo ocenění v pátek 9. března odpoledne v obřadní síni radnice při vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2006.
Radka Nečasová
   V kategorii jednotlivců dominovala 16letá dorostenka Radka Nečasová (startuje za AŠ Mladá Boleslav – foto vpravo), specialistka na atletický sedmiboj. V běhu na 100 m překážek obsadila 3. místo na mistrovství ČR. Je držitelkou osmi rekordů v atletických disciplínách ve své kategorii. V letošním roce bojuje o nominaci na MS juniorů, které se uskuteční v Ostravě. Pět let se věnuje terénním motocyklovým soutěžím Jan Kašpárek (Maxis Děčín). V roce 2006 se stal přeborníkem ČR v crosscountry (kategorie E1) a v enduru družstev. Pomyslný „bronz“ získal cyklista Pavel Mráček (Strahovští osvoboditelé silnic), který v závodech pravidelně obsazuje stupně vítězů.
A-tým stolního tenisu
   V kategorii kolektivů obsadil první příčku A-tým stolního tenisu SK Mšeno (foto vlevo), který pravidelně obsazuje čelní pozice v okresních soutěžích. Druhé místo získal fotbalový A-tým SK Mšeno, který bude v jarní sezoně usilovat o postup do krajské soutěže. Bronzový stupínek zaujalo smíšené volejbalové družstvo Sokola Mšeno, které se ve většině turnajů této kategorie umisťuje na předních příčkách.

Kromě prvních tří míst byli oceněni i další: devítiletá bikrosařka M. Měšťanová (Slovan Bohnice), fotbalisté a futsalisté D. Hnízdil a M. Janouch (Olympik Mělník), třináctiletý motokrosař D. Novotný a kulturista P. Prieložný.

Starostové M. Mach (Mšeno) a M. Bauer (Chorušice) předali oceněným sportovcům věcné ceny a diplomy. V závěru této malé sportovní slavnosti poděkoval M. Mach sportovcům, rodičům, učitelům a trenérům za výchovu sportovních reprezentantů města. Vyslovil přání, aby na příštím vyhlašování nejlepších sportovců přibyli další.