Městská pečeťOlešnoMěstský znak na radniciŠkola

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Známe sportovní reprezentanty Mšena


   Starosta Mšena Ing. Martin Mach považuje sport za celospolečenskou nutnost. Rozvíjí charakterové vlastnosti, osobnost, ctižádost, odpovědnost vůči kolektivu, posiluje fyzickou zdatnost, upevňuje zdraví, přináší radost z úspěchů a samozřejmě i poznávání nových přátel. Přední sportovci dávají příklad nesportující mládeži. Zaslouží si popularizaci. Dokazují, že i na jednoduchých sportovištích lze docílit vynikající výsledky, což otevírá cestu k přestupům do klubů umožňujících další výkonnostní růst a účast na republikových soutěžích.

   Všem, kteří reprezentují město Mšeno ve sportu, byť v týmech jiných měst, se dostalo ocenění v pátek 9. března odpoledne v obřadní síni radnice při vyhlášení nejlepších sportovců za rok 2006. 
Radka Nečasová
   V kategorii jednotlivců dominovala 16letá dorostenka Radka Nečasová (startuje za AŠ Mladá Boleslav – foto vpravo), specialistka na atletický sedmiboj. V běhu na 100 m překážek obsadila 3. místo na mistrovství ČR. Je držitelkou osmi rekordů v atletických disciplínách ve své kategorii. V letošním roce bojuje o nominaci na MS juniorů, které se uskuteční v Ostravě. Pět let se věnuje terénním motocyklovým soutěžím Jan Kašpárek (Maxis Děčín). V roce 2006 se stal přeborníkem ČR v crosscountry (kategorie E1) a v enduru družstev. Pomyslný „bronz“ získal cyklista Pavel Mráček (Strahovští osvoboditelé silnic), který v závodech pravidelně obsazuje stupně vítězů.
A-tým stolního tenisu
   V kategorii kolektivů obsadil první příčku A-tým stolního tenisu SK Mšeno (foto vlevo), který pravidelně obsazuje čelní pozice v okresních soutěžích. Druhé místo získal fotbalový A-tým SK Mšeno, který bude v jarní sezoně usilovat o postup do krajské soutěže. Bronzový stupínek zaujalo smíšené volejbalové družstvo Sokola Mšeno, které se ve většině turnajů této kategorie umisťuje na předních příčkách.

   Kromě prvních tří míst byli oceněni i další: devítiletá bikrosařka M. Měšťanová (Slovan Bohnice), fotbalisté a futsalisté D. Hnízdil a M. Janouch (Olympik Mělník), třináctiletý motokrosař D. Novotný a kulturista P. Prieložný.

   Starostové M. Mach (Mšeno) a M. Bauer (Chorušice) předali oceněným sportovcům věcné ceny a diplomy. V závěru této malé sportovní slavnosti poděkoval M. Mach sportovcům, rodičům, učitelům a trenérům za výchovu sportovních reprezentantů města. Vyslovil přání, aby na příštím vyhlašování nejlepších sportovců přibyli další.

Jan Bursa