Boleslavská ulice a školaBrusnévzor dlažby na náměstí Míru, foto: Petra NejedláSkalní kaplička v Boudecké rokli

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Knihovna v roce 2006


     Za rok 2006 bylo vypůjčeno 8 988 knih a časopisů, z toho 1 485 dětských knih. Děti si půjčují i  dospělém oddělení, např. povinnou četbu, encyklopedie atd. Počet čtenářů: 176, návštěvníků 3 208, v průměru si každý čtenář vypůjčil 40 knih. Při nákupu knih se snažím plnit přání čtenářů a podle finančních možností nakupuji to, co by si rádi přečetli.

     Proti minulým létům se více čte – přes tisíc půjčených knih, přibylo 12 čtenářů. V knihovně proběhly pravidelné besedy žáků naší základní školy na vybraná literární témata. Uskutečnilo se 22 besed, i s dětmi z mateřské školy. V rámci besed navštívily knihovnu celkem 402 děti. Literární besedy pořádáme také v Domově seniorů. Témata si navrhují klienti a my se jim snažíme plnit jejich přání.

     Nejčtenější knihy roku 2006: Dan Brown – Šifra mistra Leonarda, Madré Swindells – Šlechetná duše, Sarde Saillo – Pláč v poušti, Daniele Steell – Ozvěny, Dan Brown – Pavučina lží, René Chandele – Poselství da Vinciho kódu, Karel Jaromír Erben – Kytice, Ota Pavel – Smrt krásných srnců, C. S. Lewis – Čarodějův synovec, Petr David – Kokořínsko a Mělnicko.

Ivana Říhová