Na SkaličkáchNáměstí Míru ve MšeněRájOlešno

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2020 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zdařilý šampionát


Mšeno hostilo 11. ročník mistrovství ČEZ, a. s., v závodě horských kol

Před startem   V kouzelném prostředí mšenského náměstí, které hostilo účastníky jedenáctého ročníku Mistrovství ČEZ, a. s. v závodě horských kol, jenž bylo zároveň vypsáno jako Mistrovství Unie amatérských cyklistů, se v neděli postavilo na start tohoto závodu více jak osmdesát příznivců této cyklistické disciplíny. Počasí bylo chladné, nicméně nepršelo, a tak trať byla po sobotních přípravách v ideálním stavu. V jedenáct hodin se tedy mohli závodníci vydat na trať hlavního závodu, která byla postavena na osvědčeném desetikilometrovém okruhu.

   Trať byla ve spolupráci s CHKO postavena převážně v chráněné krajinné oblasti a tak si všichni závodníci mohli vychutnat cyklistice zaslíbené prostředí Kokořínska. Náročný okruh zvládali nejlepší v čase okolo pětadvaceti minut, a tak velké množství diváků, které přilákal tento závod do Mšena, mohlo zatleskat v cíli závodu jeho vítězi Jiřímu Chybovi z Prahy. Na druhém místě dokončil závod Petr Myška z Karlových Varů. Třetí místo vybojoval Pavel Mráček ze Stránky, který se stal zároveň mistrem Unie amatérských cyklistů pro rok 2006 v závodě horských kol. Za zmínku stojí i celkově šesté místo, veterána a stále vynikající cyklisty Václava Kociána z Neratovic.Na stupních vítězů

   Ženám s přehledem dominovala Kája Polívková z Prahy, která se zároveň stala mistryní Unie amatérských cyklistů v závodě horských kol pro rok 2006, druhé místo obsadila Petra Schicktanzová z Plzně a třetí místo vybojovala Linda Egemová z Berouna. Vysoká účast podtrhla úspěšnost tohoto podniku i v kategorii dětí, kde se ve třech věkových kategoriích postavilo na start celkem čtyřicet nejmenších příznivců závodu horských kol. Ve spolupráci s Městským úřadem ve Mšeně postavili organizátoři okruh ve spodní části parku Debř, který svým charakterem a náročností odpovídal dětské kategorii. Nejrychleji trať v jednotlivých kategoriích zvládli Matouš Měšťan ze Mšena, Petr Šimůnek z Prahy a Pavel Stuchlík z Liberce.

   Závěrečný ceremoniál proběhl v areálu malebného náměstí ve Mšeně, kde za asistence místostarosty města Mšena pana Wasyliwa a zástupce sponzorů, převzali nejlepší věcné ceny věnované elektrárenskou společností ČEZ, a. s. Po závodě jsme vyzpovídali vítězného Jiřího Chybu.

Jak těžké bylo vybojovat letošní vítězství a zároveň celkově dominovat v tomto závodě?
Letos byla špička velmi vyrovnaná a tak nezbývalo než napálit závod hned od začátku, v prvním kole jsem omrknul soupeře a ve druhém kole zaútočil společně s Pavlem Mráčkem a Petrem Myškou v jednom z mnoha stoupání. Ve třetím okruhu jsme poodjeli domácímu Mráčkovi. Vše nakonec vyšlo to a já jsem rád, že se mi povedl i závěrečný spurt, kterým jsem rozhodl o svém vítězství.

Co říkáte okruhu závodu umístěného do Kokořínského údolí?
Je opravdu super, takhle nějak si představuji trať crosscountry závodu, je náročná a komplexní. Nic na ní nechybí a jezdcům nabídne vše, co žádá jejich bikerské srdce.

Potkal vás nějaký pád či defekt v průběhu závodu?
Dnes jsem naštěstí nespadl, i když některé úseky byly poznamenány deštěm a jejich povrch připomínal spíše „mejdlíčko“ než lesní cestu. Defekt se mi také naštěstí vyhnul, a tak jsem si mohl celý závod nerušeně vychutnávat za řidítky svého biku.