Mariánské sousoší na náměstí MíruSkramoušVečerní kašnaBezděz (foto: Zd. Bergl)

Město MšenoŽivot ve městěInformace pro turistyFirmy, službyMšenské novinyDomůAnglickyNěmecky


 ?

 

 Anketa

Guttenberg stavební společnost - člen skupiny PCS

© 2021 VIZUS | webmaster

Tento web je provozován na systému CMS.

Zahájil školní rok


Šerpování prvňáčků   Letošní školní rok začal 1. září. Ke slavnostnímu zahájení se žáci naší školy shromáždili na sále, kde všichni přítomní zhlédli krátký kulturní program, v němž vystoupili nejen žáci, ale i samotní učitelé. Mnoho úspěchů v novém školním roce také popřála všem paní starostka Marie Štráchalová. Slavnostního přivítáni  se dostalo především našim prvňáčkům, které na památku na jejich „důležitý den“ ošerpovala  paní učitelka Lenka Tylová a drobné dárky nejmladším předali jejich nejstarší spolužáci z deváté třídy.

    Letos je na Základní škole Mšeno otevřeno 14 tříd,  z toho jedna speciální. Do první třídy je zapsáno 24 žáčků, do speciální třídy 1 žák.. Celkem do školy dochází 310 žáků. Pedagogický sbor tvoří 22 učitelů, mezi které se zařadily 3 nové posily. Jen pro zajímavost – v loňském školním roce navštěvovalo školu 313 žáků, během školního roku se odstěhovalo 22 žáků a přistěhovalo 44 žáků.Eva Vidnerová

    V letošním školním roce ještě vyučujeme podle programu Základní škola, ale připravujeme již náš vlastní školní vzdělávací program, podle kterého se dle zákona začne vyučovat v roce 2007.

     Všem žákům přejeme úspěšný školní rok a našim kolegům, kolegyním  a všem pracovníkům školy pevné nervy. Na závěr stručné bilance bychom chtěli všichni poděkovat paní učitelce Evě Vidnerové, která začátkem září odešla do důchodu, za její dlouholetou práci za katedrou a popřát jí stálé zdraví a mnoho úspěchů.

Jiřina Trunková, Hana Nečasová